Nietypowa słuchawka Bluetooth

Jeśli myślicie, że to tylko koncept, to jesteście w błędzie. Sam byłem zdziwiony, ale taka słuchawka Bluetooth ma być dostępna już w styczniu 2010 roku, a więc za 6 miesięcy.

sluchawka-bluetooth
sluchawka-bluetooth
Arkadiusz Gabrysiak

24.07.2009 | aktual.: 14.03.2022 12:05

Jeśli myślicie, że to tylko koncept, to jesteście w błędzie. Sam byłem zdziwiony, ale taka słuchawka Bluetooth ma być dostępna już w styczniu 2010 roku, a więc za 6 miesięcy.

the-orb-bluetooth-headest-1-thumb-530x608-21235
the-orb-bluetooth-headest-1-thumb-530x608-21235

Gdy nie używamy urządzenia, to słuchawka o nazwie ORB przyjmuje formę obrączki z małym wyświetlaczem FOLED (flexible organic light emitting diode), który wyświetla kto dzwoni i pełni funkcję kalendarza. Jeśli ktoś do Nas dzwoni, zdejmujemy obrączkę z palca, rozkładamy słuchawkę i zakładamy na ucho. Prawda, że proste?

Ja mam tylko nadzieję, że gadżet został odpowiednio wyprofilowany tak, aby nie spaść z ucha w trakcie rozmowy. Zasięg został oszacowany na ok. 9 metrów, więc z rozmowami telefonicznymi nie powinno być żadnego problemu.

Jak widać ORB prezentuje się idealnie na kobiecej głowie - na męskiej podejrzewam, że już nie tak dobrze. Podstawowa wersja (bez ekranu FOLED) dostępna będzie już w styczniu w cenie $129, a wersja z wyświetlaczem powinna pojawić się w kwietniu w cenie $175.

Oczywiście rozmiar obrączki jest indywidualnie dobierany do użytkowniczki. Dla wymagających pań producent przewiduje także limitowane edycje ozdabiane kamieniami szlachetnymi.

Źródło: Dvice

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.