Elbot ustanowił kolejny rekord w teście Turinga

Elbot to program komputerowy udający, że jest człowiekiem. W tym tygodniu podczas corocznych zmagań o nagrodę Loebnera, ustalił rekord oszukując sędziów w 25 proc. przypadków.

Elbot ustanowił kolejny rekord w teście Turinga
Grzesiek Powalski

Elbot to program komputerowy udający, że jest człowiekiem. W tym tygodniu podczas corocznych zmagań o nagrodę Loebnera, ustalił rekord oszukując sędziów w 25 proc. przypadków.

Nagroda Loebnera przyznawana jest corocznie wraz z 2000 dolarów dla twórców maszyny, która osiągnie najlepszy wynik. Konstruktor pierwszej maszyny, która przejdzie słynny test Turinga otrzyma 100 000 dolarów nagrody.

Jak dotąd żadnemu komputerowi nie udało się przejść testu Turinga, który wykazuje, czy podczas rozmowy można rozróżnić maszynę od człowieka. Elbotowi się nie udało, lecz był bardzo blisko magicznej granicy 30%, czyli przekonania 4 z 12 sędziów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/10/elbot38.jpg)

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, na ile Elbot jest rozmowny i czy faktycznie trudno odróżnić go od człowieka, może przekonać się osobiście na tej stronie internetowej.

Źródło: EnGadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.