Premiera platformy Intel Centrino 2

Dzisiaj swoje miejsce ma niezwykła premiera. Po pięciu latach od pojawienia się na rynku platformy Intel Centrino na rynek wchodzi jej młodsza siostra - Intel Centrino 2. Co przyszykował dla nas Intel w 40. roku swojego istnienia?

Premiera platformy Intel Centrino 2
Damian

Dzisiaj swoje miejsce ma niezwykła premiera. Po pięciu latach od pojawienia się na rynku platformy Intel Centrino na rynek wchodzi jej młodsza siostra - Intel Centrino 2. Co przyszykował dla nas Intel w 40. roku swojego istnienia?

Oczywiście nowe notebooki oparte na Centrino 2 będą oferowały wsparcie dla technologi High Definition oraz napędy blue-ray. Ponadto jako pierwsze zostały stworzone z myślą o bezprzewodowej technologii WiMAX. Niestety nie będzie to standardowym wyposażeniem wszystkich laptopów, a jedynie opcjonalną możliwością.

Ciekawe rozwiązanie wykorzystano jeśli chodzi o układy graficzne. Dzięki podwójnym systemom graficznym notebook powinien zaoszczędzić do 50 minut "bateryjnego" czasu. Działa to w bardzo prosty sposób. Karta zintegrowana będzie przeznaczona do "zwykłej" pracy, a karta dedykowana do bardziej wymagających rozwiązań jak chociażby gry komputerowe. Przełączenie z jednej na drugą trwać będzie kilka sekund. Prawda, że sprytnie?

Platforma wykorzystywać będzie bardzo wydaje pamięci dual-channel DDR3, a obsługa standardu eSATA pozwoli na błyskawiczny dostęp do dysków twardych.

Szykuje się spora rewolucja. Warto także dodać, że wszystkie układy produkowane będą w technologii 45 nanometrów. Dzięki procesorom Intel Core 2 Duo możemy oczekiwać fantastycznej wydajności, ale pewnie i równie wysokich cen.

Opisanie wszystkich funkcji zajęłoby kilka stron, ale z całą pewnością Intel Centrino 2 jest sporym krokiem na przód w produkcji nooteboków. Kto wygra wyścig? Intel czy AMD z platformą Puma? Czas pokaże...

Źródło: Benchmark.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
poradnikinewskomputery

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.