Kruger&Matz KM0265: wielki telewizor za niewielkie pieniądze

Szukasz dużego telewizora w przystępnej cenie? Model Kruger&Matz KM0265 to jeden z najtańszych telewizorów z 65-calowym ekranem.

Ile kosztuje 65-calowy telewizor?

Telewizory to branża, w której wielkość zdecydowanie ma znaczenie. Przekątne oferowanych ekranów stają się z roku na rok coraz większe, a modele, które jeszcze kilka lat temu uchodziłyby za gigantyczne i nieosiągalne z powodu zaporowych cen, stają się rynkowym standardem. Mimo tego 65 cali to wciąż rozmiar, który robi wrażenie.

Niedawno opisywaliśmy model Panasonic Viera C320E, oferujący właśnie taką przekątną. Sprzęt Panasonica został wyceniony na 4800 złotych, czyli – jak na wielkość ekranu – kwotę raczej niską. Okazuje się, że da się jeszcze taniej. Dowodzi tego sprzęt, oferowany przez polską markę Kruger&Matz. Telewizor Kruger&Matz KM0265 z 65-calowym ekranem Full HD kosztuje tylko 4 tys. złotych (to cena z oficjalnego sklepu tej marki, ale da się znaleźć oferty o 300–400 złotych tańsze!).

Przystawka Smart TV

Czas reakcji i GtG, czyli sztuczki sprzedawców RTV

Za tę kwotę otrzymujemy imponujący rozmiarem sprzęt z matrycą Samsunga, dwuletnią gwarancją door-to-door, ale za to bez funkcji smart. Jeśli ich potrzebujemy, możemy bez problemu rozbudować telewizor za pomocą podłączanej przez USB przystawki Smart TV – nawet wówczas cena sprzętu ciągle będzie atrakcyjna.

Kruger&Matz KM0265

Kruger&Matz KM0265 został wyposażony w matrycę Samsunga o rozdzielczości Full HD, z deklarowanym przez sprzedawcę kontrastem 4000:1, jasnością 330 cd/m², odświeżaniem 120 Hz i czasem reakcji na poziomie 6,5 ms. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na zastosowaną w specyfikacji sztuczkę, polegającą na zastosowaniu nieprecyzyjnego wskaźnika (bo nie można go nazwać standardem!) GtG, czyli przejścia od szarości do czerni i powrotu do szarości.

Telewizor został wyposażony w tuner cyfrowy DVB-T2 / C, 3 gniazda HDMI, USB, gniazdo CI+, audio, VGA, eurozłącze, wejście kompozytowe (AV), wejście komponentowe (Y/Pb/Pr) i wyjście koaksjalne, pozwalające na przesyłanie cyfrowego dźwięku.

Kruger&Matz KM0265

Zobacz również: Kto wynalazł telewizję?

Wielki telewizor w dobrej cenie

Opisując sprzęt polskich marek, które nie projektują i nie produkują go samodzielnie, ale sprowadzają gotowe modele, oferowane pod inną nazwą w Chinach, zazwyczaj jestem mocno sceptyczny. W przypadku tego telewizora mój sceptycyzm jest jednak znacznie słabszy. Dlaczego?

Choć od budżetowego modelu trudno oczekiwać idealnej jakości obrazu, to pamiętajmy, że dla wielu użytkowników wcale nie jest to kluczową kwestią. Dość wspomnieć, że 39 proc. widzów nie dostrzega różnic pomiędzy DVD a Blu-ray, więc trudno oczekiwać, by zwracali uwagę na takie subtelności, jak choćby szczegółowość cieni.

Z tego punktu widzenia telewizor Kruger&Matz KM0265 może okazać się dla nich interesującą propozycją, łączącą wielkość ekranu z polskim serwisem, gwarancją door-to-door i namiastką wrażeń z sali kinowej, dostępną za 4 tys. złotych.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

"U nas na wiosce był jeden telewizor" - wywiad z Kubą Błaszczykowskim Sharp organizuje promocję. Kup telewizor, a smartfon dostaniesz gratis Nie masz jeszcze telewizora 4K? TVP daje dobry powód, żeby go kupić 6 cech, jakie powinien posiadać współczesny telewizor Samsung Smart TV zostaje wzbogacony o usługę Apple Music Canal+ w internecie. Wreszcie. Ale cena nieprzyjemnie zaskakuje Masz ten telewizor LG? Natychmiast go oddaj do naprawy. Może wybuchnąć Przystawka smart TV techBite Flix TV Box, czyli konkurent Xiaomi Mi Box S, zyskuje Androida TV 9.0 Android TV 10 w pierwszym urządzeniu. Deweloperska przystawka ADT-3 - jest dostępna na wolnym rynku Samsung KS7000: najtańszy telewizor z flagowej linii SUHD 2016 Samsung JU7500: czy warto kupić zakrzywiony telewizor 4K? LG Super UHD 4K – najlepszy telewizor na Euro 2016

Popularne w tym tygodniu:

LG pokazał zwijany telewizor. Kosztuje przeszło 340 tysięcy złotych