Samsung JU6000: telewizor 4K za 2200 zł

Bohater dzisiejszego wpisu jest dowodem na to, że telewizory 4K wcale nie muszą być drogie. Co więcej, ich ceny spadły do tego stopnia, że można znaleźć na rynku propozycje wycenione na około 2 tysiące złotych. Oto jedna z nich.

Samsung JU6000: telewizor 4K za 2200 zł
Łukasz Skałba

4K tanieje w szaleńczym tempie

Jeszcze 3-4 lat temu rozdzielczość 4K była czymś zupełnie nowym, a większość producentów nadal miała w ofercie głównie modele FullHD. Odbiorniki “nowej generacji” były wtedy niejako pokazem możliwości producenta i były oferowane w kosmicznych cenach. Na szczęście czasy, w których telewizor kosztował tyle, co nowe auto klasy średniej minęły, a technologia zaczęła się upowszechniać.

Nie nastąpiło to jednak od razu. Około 2 lata temu, modele z ekranami UltraHD nadal były dużo droższe od zwykłych telewizorów. Ich ceny rzadko kiedy schodziły poniżej 10 tysięcy złotych. Nadal nie był to więc sprzęt dla przeciętnego Kowalskiego.

Obraz

Dzisiaj ceny znakomitej większości nowych telewizorów 4K oscylują w granicach 3-6 tysięcy złotych. Co jednak w przypadku, gdy nie chcemy na nowy telewizor przeznaczać średniej krajowej, ale równocześnie zależy nam na panelu o wysokiej rozdzielczości? Dla tych osób, bardzo ciekawą propozycją będzie Seria JU6000 Samsunga.

Jakość obrazu

Rozdzielczość to nie jedyny parametr odpowiadający za jakość wyświetlanego obrazu. Niestety, często to właśnie ona służy do przyciągnięcia mniej obeznanych z tematem klientów, którym wydaje się, że jeśli czegoś jest więcej, to automatycznie telewizor jest lepszy.

Wydaje się jednak, że w przypadku Samsunga JU6000, producent nie poszedł na aż tak drastyczne kompromisy i poza rozdzielczością, zadbał również o inne parametry - na przykład odwzorowanie kolorów. Mimo dużo niższej ceny, model JU6000, tak jak sporo droższy JU7500, także oferuje technologię PurColor. Dzięki niej kolory są żywsze, a ich nasycenie bardziej odpowiada temu, co widzimy w rzeczywistości.

Obraz

Samsung dorzuca również technologię Contrast Enhancer, która - jak sama nazwa wskazuje - w razie potrzeby zwiększy kontrast obrazu. Ma to sprawić wrażenie głębi obrazu. Można powiedzieć, że jest to namiastka technologii Auto Depth Enhancer, obecnej w telewizorach Samsunga z wyższej półki cenowej.

Tyle w teorii. Według użytkowników i ich licznych opinii, które można znaleźć w internecie, telewizor rzeczywiście oferuje całkiem niezłą jakość obrazu. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę jego niską cenę, to jakość obrazu należałoby ocenić jako świetną. Co jeszcze ma do zaoferowania niedroga propozycja 4K koreańskiego producenta?

Flagowe Smart TV

Mimo niewygórowanej ceny, Samsung JU6000 oferuje oprogramowanie znane z flagowych modeli koreańskiego koncernu. Smart TV jest tutaj oparte o system Tizen, znany również ze smartwatchy oraz sprzętu AGD Samsunga.

Po wciśnięciu specjalnego przycisku na pilocie, naszym oczom ukaże się menu Smart Hub. Jest to zbiór ostatnio używanych przez nas aplikacji i serwisów. Można tam także przypiąć swoje własne ikonki, albo zajrzeć do sekcji “polecane”.

Obraz

Gdy czegoś nam brakuje, bez najmniejszego problemu, można skorzystać ze sklepu w którym znajdziemy całe mnóstwo innych aplikacji gotowych do pobrania i zainstalowania - w większości za darmo.

Warto również wspomnieć, że model ten umożliwia strumieniowanie obrazu ze smartfona na telewizor i na odwrót. Odpowiada za to funkcja Easy Sharing, która wykorzystuje Bluetooth do połączenia obu urządzeń.

Dobry i tani

Samsung JU6000 to dobra propozycja dla tych którzy potrzebują uniwersalnego i nowoczesnego telewizora oferującego rozdzielczość 4K, ale nie dysponują wysokim budżetem. Nie ma on wielu fajerwerków ani dodatków, które jeszcze bardziej ulepszą obraz, ale to co oferuje, powinno wystarczyć dla większości użytkowników. Pod względem stosunku jakości do ceny, jest to na pewno produkt godny polecenia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.