MSI Core Frozr XL: chłodzenie dla najwydajniejszych procesorów Intela i AMD

To już kolejny i jeszcze wydajniejszy cooler procesora od MSI. Pozwoli on na błyskawiczne odprowadzenie ciepła nawet z podkręconych procesorów. Jakim technologiom zawdzięcza wysoką skuteczność pracy?

Ogromna waga i aż 8 ciepłowodów

Chłodzenie marki MSI — Core Frozr L — jest dedykowane graczom i mniej wymagającym overclockerom. Dla entuzjastów high-endu producent przygotował coś wydajniejszego — produkt jeszcze skuteczniejszy: Core Frozr XL.

Jego wymiary i waga odczuwalnie wzrosły: 150,4 × 169,87 × 129,8 mm i 1,295 gramów plasują go wśród największych i najcięższych konstrukcji na rynku. Chłodzenie składa się z miedzianej i niklowanej podstawy, 8 ciepłowodów o średnicy 6 mm, aluminiowego radiatora oraz dwóch wentylatorów o średnicy 120 mm.

W górnej części znalazł się odłączany moduł opatrzony „smoczym” logo producenta i podświetlony diodami RGB. Dzięki aplikacji dla komputerów PC lub urządzeń mobilnych jego pracę można spersonalizować: do wyboru jest 16,8 mln kolorów i 7 trybów.

Wysoka wydajność i świetna kultura pracy

Podobnie jak w ubiegłorocznym modelu, także w Core Frozr XL kształt finów radiatora zmodyfikowano, dzięki czemu zimne powietrze jest kierowane wprost na ciepłowody. Zastosowane wentylatory Torx są już znane z kart graficznych MSI Gaming X i wykorzystują naprzemiennie ułożone łopatki dwóch rodzajów. Zwiększa to ciśnienie i przepływ powietrza, minimalizując zarazem hałas.

Prędkość obrotowa wentylatorów wynosi od 500 do 1500 obr./min, wartość przepływu powietrza od 19,79 do 71,27 CFM (33,62 – 121 m³/h), a natężenie hałasu mieści się w zakresie od 17,2 do 33,6 dBA. Cooler obsłuży procesory o TDP do 250 W włącznie, a kompatybilność objęła wszystkie istotne podstawki:

  • Intel LGA 775, 1150, 1151, 1155, 1156, 1366, 2011, 2011–3,
  • AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, AM4.

Interesujący produkt o przemyślanej konstrukcji

MSI skupiło się nie tylko na jak największej wydajności i kulturze pracy, ale i komforcie użytkowania. Potwierdza to także możliwość podniesienia jednego z wentylatorów o maksymalnie 19 mm, co zwalnia miejsce dla wyższych modułów pamięci RAM. Rozwiązanie prosto i skutecznie rozwiązujące problem wielu high-endowych coolerów wieżowych.

Core Frozr XL prezentuje się więc naprawdę atrakcyjnie, a jego możliwości powinny przekonać wymagających posiadaczy najwydajniejszych układów Intela i AMD.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Transcend SSD230S: korzystne cenowo dyski SSD z kośćmi 3D NAND Nowości od Xiaomi to nie tylko Mi 10. Firma pokazała pięć nowych produktów ekosystemowych Biostar Racing GM5: budżetowa mysz dla graczy z sensorem Pixarta i przełącznikami Omron iStorage datAshur PRO: szybki pendrive z militarnym poziomem zabezpieczeń Monitory LG UltraFine dla MacBooków Pro: nawet 5K na 27-calowej matrycy SPC Gear SR300F V2. Fotel nowej generacji dla graczy Biostar Racing AM3: gamingowa mysz za 16 dolarów Echosonda wędkarska Garmin Striker 4. Podręczny sonar pokaże, gdzie kryją się ryby Logitech BRIO 4K Pro: pierwsza kamera internetowa 4K z HDR w ofercie producenta Sharkoon Rush ER3 - budżetowy zestaw słuchawkowy dla graczy Goclever Drive Power Pack & Car Starter: powerbank, który umożliwi rozruch samochodu Cooler Master MasterLiquid 120 i 240: chłodzenie cieczą dla Kaby Lake i Ryzenów