QLED czy Super UHD? Który telewizor będzie lepszy?

QLED Samsunga kontra Super UHD LG. Koreańczyk przeciwko Koreańczykowi. Jeśli zastanawiacie się teraz nad wyborem telewizora z wyższej półki, to jednym z wyborów są te dwa modele. Który jest lepszy? Sprawdziliśmy.

Przetestowaliśmy modele LG 65SJ850V i Samsung QLED QE65Q7CAM Curved. Oba mają przekątną 65", oba wyświetlają obraz w 4K, oba mają rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli.

Czym więc się różnią? Oczywiście obrazem (choć tu można zmieniać ustawienia według własnych upodobań). Różnią się też wbudowanymi głośnikami, a z punktu widzenia konsumenta — przede wszystkim ceną. Jeśli jednak wierzyć producentom, największą różnicę, a zarazem unikalną cechę każdego z telewizorów ma stanowić technologia, w jakiej wykonano ekran.

Postawmy sprawę jasno: w tej klasie sprzętu nie ma mowy o złym obrazie. Nie ma również mowy o ewidentnych niedociągnięciach. To ten poziom, gdzie o przewadze decydują drobne — na pozór — detale i opracowane gigantycznym kosztem i sporym nakładem czasu, autorskie technologie.

Nic zatem dziwnego, że Samsung konsekwentnie promuje Quantum Dot. Czy kwantowa kropka rzeczywiście daje przewagę nad rozwiązaniami konkurencji? Konfrontujemy ją z opracowaną przez LG technologią Nano Cell i sprawdzamy, czy podkreślane przez marketingowców różnice rzeczywiście mają przełożenie na wrażenia z oglądania.

Rzucamy również okiem — a raczej uchem — na kolejny, mocny atut, tym razem w wydaniu LG, które podkreśla oferowaną w swoim sprzęcie jakość dźwięku. Współpraca z ekspertami od nagłośnienia, cenioną wśród wielbicieli dobrego brzmienia firmą harman/kardon wiele obiecuje. Jak twórcy telewizora poradzili sobie ze spełnieniem rozbudzonych oczekiwań?

Samsung QLED QE65Q7CAM Curved kosztuje 12999 zł, a LG LED 65SJ850V w sklepach można kupić za 11299 zł.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Polska premiera telewizorów LG OLED TV 4K na rok 2016 [wideo] Android TV? Telewizory doczekały się realnej zmiany na lepsze 55 cali TV to mało? Xiaomi wprowadzi nawet 75-calowe modele smart TV Android TV 10 w pierwszym urządzeniu. Deweloperska przystawka ADT-3 - jest dostępna na wolnym rynku Android TV – mobilny system na telewizorze Android TV w OnePlus TV będzie dostawać aktualizacje co najmniej przez 3 lata Tunel składający się z 216 telewizorów LG OLED robi kosmiczne wrażenie! [wideo] Thomson 50UA6406: 50" telewizor smart TV 4K za mniej niż 2000 zł Samsung Smart TV zostaje wzbogacony o usługę Apple Music Telewizor TCL EP68 55''. Lepiej dla filmów, tak samo dobrze dla gier IKEA Uppleva: produkowany w Polsce telewizor ze sklepu meblowego Xiaomi wprowadza telewizory do polskiej oferty. 4K i HDR w 55 calach z Android TV w niskiej cenie

Popularne w tym tygodniu:

Canal+ w internecie. Wreszcie. Ale cena nieprzyjemnie zaskakuje