QLED czy Super UHD? Który telewizor będzie lepszy?

QLED Samsunga kontra Super UHD LG. Koreańczyk przeciwko Koreańczykowi. Jeśli zastanawiacie się teraz nad wyborem telewizora z wyższej półki, to jednym z wyborów są te dwa modele. Który jest lepszy? Sprawdziliśmy.

Przetestowaliśmy modele LG 65SJ850V i Samsung QLED QE65Q7CAM Curved. Oba mają przekątną 65", oba wyświetlają obraz w 4K, oba mają rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli.

Czym więc się różnią? Oczywiście obrazem (choć tu można zmieniać ustawienia według własnych upodobań). Różnią się też wbudowanymi głośnikami, a z punktu widzenia konsumenta — przede wszystkim ceną. Jeśli jednak wierzyć producentom, największą różnicę, a zarazem unikalną cechę każdego z telewizorów ma stanowić technologia, w jakiej wykonano ekran.

Postawmy sprawę jasno: w tej klasie sprzętu nie ma mowy o złym obrazie. Nie ma również mowy o ewidentnych niedociągnięciach. To ten poziom, gdzie o przewadze decydują drobne — na pozór — detale i opracowane gigantycznym kosztem i sporym nakładem czasu, autorskie technologie.

Nic zatem dziwnego, że Samsung konsekwentnie promuje Quantum Dot. Czy kwantowa kropka rzeczywiście daje przewagę nad rozwiązaniami konkurencji? Konfrontujemy ją z opracowaną przez LG technologią Nano Cell i sprawdzamy, czy podkreślane przez marketingowców różnice rzeczywiście mają przełożenie na wrażenia z oglądania.

Rzucamy również okiem — a raczej uchem — na kolejny, mocny atut, tym razem w wydaniu LG, które podkreśla oferowaną w swoim sprzęcie jakość dźwięku. Współpraca z ekspertami od nagłośnienia, cenioną wśród wielbicieli dobrego brzmienia firmą harman/kardon wiele obiecuje. Jak twórcy telewizora poradzili sobie ze spełnieniem rozbudzonych oczekiwań?

Samsung QLED QE65Q7CAM Curved kosztuje 12999 zł, a LG LED 65SJ850V w sklepach można kupić za 11299 zł.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Jaki telewizor 4K wybrać? Telewizory UHD dostosowane do potrzeb użytkownika Microsoft HoloLens i Halo 5: graj bez telewizora Samsung KS7000: najtańszy telewizor z flagowej linii SUHD 2016 Dlaczego warto wymienić telewizor przed Euro 2016? Przyszłość należy do telewizorów? Nieprawda. Nawet streaming i Netflix im nie pomogą Loewe Bild 5 OLED: nowoczesny telewizor 4K z HDR w stylistyce retro LG EG910V - najlepszy 55-calowy telewizor, jaki możesz kupić [test] OnePlus TV. Wiemy, jak będzie wyglądać pilot LG OLED TV 4K 2016 już w Polsce. Jedyne takie telewizory na świecie Największe telewizory, które kupisz w sklepie Zobacz zdjęcia z polskiej premiery telewizorów LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na rok 2016 Wybieramy telewizor na Euro 2016: przewodnik

Popularne w tym tygodniu:

Tizen uwolniony przez Samsunga. Firma udostępni go partnerom do smart TV Xiaomi wprowadza telewizory na rynek europejski