Odśnieżarki spalinowe do użytku domowego

Odśnieżanie dużego podwórka jest czasochłonne i może doprowadzić do urazów, w szczególności jeżeli posługujemy się nieprofesjonalnym sprzętem. Aby uniknąć przykrych sytuacji i zaoszczędzić czas oraz energię, warto pomyśleć nad odśnieżarką. Sprawdziliśmy, jaką warto wybrać do domowego użytku.

Odśnieżarka spalinowa najlepiej sprawdzi się na większych posesjach

Odśnieżarka spalinowa najlepiej sprawdzi się na większych posesjach (istockphoto.com/Elenathewise)

Czy warto kupić odśnieżarkę spalinową?

Odśnieżarka spalinowa sprawdzi się przy odśnieżaniu dużych posesji. Oferuje większą wydajność niż elektryczna. Za sprawą większej mocy i szerszego obszaru roboczego, odśnieżanie będzie przebiegać o wiele sprawniej. Częstym problemem elektrycznych modeli jest konieczność używania przewodu, który ogranicza zasięg. Wadą silnika spalinowego jest natomiast znacznie głośniejsza praca.

Z dużymi zaspami bez problemu poradzi sobie ten produkt:

Odśnieżarka spalinowa z napędem usprawni odśnieżanie dużych powierzchni:

Wyróżniamy dwa rodzaje odśnieżarek spalinowych:

  • jednostopniowe — wyposażone w dwusuwowy silnik, pozwalają na odśnieżanie do 30 cm warstwy śniegu na małym terenie. Tego typu sprzęt jest wyposażony w świder, który najlepiej radzi sobie na płaskich, utwardzonych powierzchniach np. chodnik, asfalt.
  • dwustopniowe — wyposażone w czterosuwowy silnik radzący sobie z grubymi warstwami białego puchu. Tego rodzaju sprzęt posiada wirnik o dużym zasięgu wyrzutu śniegu. Niestety odśnieżarka dwustopniowa jest znacznie cięższa od jednostopniowej.

Czym się kierować przy zakupie odśnieżarki?

Kupując odśnieżarkę spalinową, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które pozwolą nam lepiej dostosować sprzęt do wymagań naszej posesji. Najistotniejsza jest szerokość odśnieżanego obszaru. Im większych rozmiarów ogród, tym większa zalecana szerokość robocza. Drugim ważnym parametrem jest wysokość robocza. Im większa, tym grubsza warstwa śniegu zostanie usunięta przez odśnieżarkę. Ostatnią ważną cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest zasięg wyrzutu śniegu. Najlepiej, aby był jak największy. Unikniemy wtedy dwukrotnego usuwania śniegu z danego obszaru. Dodatkowo warto zwracać uwagę na to, czy odśnieżarka ma napęd na koła oraz jaką moc oferuje.

Ten produkt możemy kupić w bardzo atrakcyjnej cenie:

Jak poprawnie odśnieżać?

Przed rozpoczęciem odśnieżania najlepiej oznaczyć trasę, którą będziemy się przemieszczać z naszym sprzętem. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia odśnieżarki lub domowego ogródka ukrytego pod warstwą śniegu. Ważne jest także ustawienie odpowiedniego prześwitu. Zbyt mały może uszkodzić odśnieżarkę. Ustawiając prześwit, weźmy pod uwagę ukształtowanie terenu. Wszelkiego rodzaju nierówności mogą znacząco zmniejszyć efektywność naszych działań.

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Smartwatch za mniej niż 500 zł. Dzwoń z nadgarstka Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu Spore gabaryty i niskie ceny. Tablety do 10 cali Bezpieczeństwo w samochodzie za mniej niż 25 złotych. Multitoole dla kierowców