Wiertarki do 200 zł

Wiertarki do 200 zł

Otwór w betonowej ścianie można wywiercić nawet niedrogą wiertarką udarową
Otwór w betonowej ścianie można wywiercić nawet niedrogą wiertarką udarową
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/eternalcreative
Tomasz Karkuć
30.07.2017 11:58, aktualizacja: 09.03.2022 11:02

Za mniej niż 200 zł możecie kupić wiertarkę udarową, której prędkość dochodzi nawet do 3000 obrotów na minutę, a silnik ma moc powyżej 1000 W. Specjalnie dla was wybraliśmy 5 najlepszych wiertarek do 200 zł, które są idealnym sprzętem dla domowego majsterkowicza. Sprawdźcie nasze propozycje.

Wiertarka Asist AE1P75DN

Jeśli cena ma dla was duże znaczenie, a przy tym nie chcecie kupować byle czego, to wiertarka udarowa firmy Asist powinna się wam spodobać. To wszechstronny sprzęt, który ma nie tylko regulację prędkości wiercenia, ale również obrotów. Dzięki temu wiertarka Asist AE1P75DN będzie się świetnie nadawać do wiercenia w takich materiałach jak drewno, stal, metal i beton.

Tą tanią wiertarką udarową z powodzeniem zrobicie też otwory we wszelkiego rodzaju tworzywach sztucznych.

Nie każda wiertarka do 200 zł waży tak niewiele, jak model Asist AE1P75DN. To niezwykle poręczne urządzenie o wadze 1 kilograma ma bardzo wygodną rączkę i ogranicznik wiercenia, dzięki któremu będziecie mogli zrobić otwór o idealnej głębokości.

Wiertarka Verto 50G517

Model firmy Verto jest w stanie wykonać ponad 46 tysięcy udarów w ciągu minuty. To wystarczająco dużo jak na wiertarkę do 200 zł, gdyż urządzenia tej klasy wytwarzają udary o niewielkiej energii, które w mniejszej liczbie nie dałyby pożądanego efektu.

Verto 50G517 jest poza tym wiertarką do 200 zł ze zmianą kierunku obrotów. Co to oznacza? Dzięki temu urządzeniu będziecie mogli nie tylko wiercić, ale też wkręcać i wykręcać wkręty oraz śruby.

Jeśli chodzi o maksymalną średnicę wiercenia, sprzęt od Verto najlepiej poradzi sobie z drewnem. W drewnie model Verto 50G517 może wywiercić dziurę o średnicy dochodzącej do 25 mm. W betonie tą wiertarką udarową zrobicie otwór o średnicy nie większej niż 13 mm, a w stali – 10 mm.

Wiertarka Kawasaki K-ED-E

Interesują was wiertarki do 200 zł z mocnym silnikiem? Jeśli tak, to zwróćcie uwagę na wiertarkę Kawasaki K-ED-E. Ta wiertarka z udarem ma silnik o mocy 810 W, który zdecydowanie usprawni pracę i spowoduje, że nie będziecie się męczyć z robieniem otworów w twardych materiałach, np. w betonie.

Wiertarka marki Kawasaki wyróżnia się też największą w tym zestawieniu liczbą obrotów w ciągu minuty, która dochodzi do 3000. Ponieważ ta wiertarka z udarem ma specjalny ogranicznik, będziecie nią mogli wywiercić otwór o głębokości dopasowanej do kołka rozporowego lub innych elementów.

Wiertarka Matrix ED-E 810

Urządzenie firmy Matrix może wywiercić otwór w drewnie o maksymalnej średnicy 25 mm. Nieco gorzej poradzi sobie ze stalą, w której ta wiertarka udarowa zrobi dziurę o średnicy 10 mm. Jeśli chodzi o beton, wiertarka z udarem Matrix ED-E 810 może wywiercić w nim otwór o 13-milimetrowej średnicy.

Głowica wiertarki firmy Matrix może wykonywać obroty zarówno w prawą, jak i w lewą stronę. Dzięki temu rozwiązaniu ta wiertarka do 200 zł może równie dobrze pełnić funkcję wkrętarki. Wiertarka ma regulację prędkości, którą steruje się elektronicznie.

Wiertarka Einhell TC-ID 1000

Jeśli szukacie jak najlepszej wiertarki udarowej do 200 zł, to waszym wyborem powinien być sprzęt Einhell TC-ID 1000. Ta wiertarka wyróżnia się przede wszystkim doskonałym silnikiem o mocy aż 1010 W. To idealny sprzęt do wiercenia w twardych materiałach, na co wpływ ma również fakt, że w ciągu minuty wiertarka może wykonać nawet 3000 obrotów.

Częstotliwość udarów to kolejna mocna strona wiertarki Einhell TC-ID 1000. W minutę urządzenie wykonuje ponad 50 tysięcy udarów, przez co świetnie sprawdza się podczas wiercenia w betonowych powierzchniach.

Wiertarkę udarową firmy Einhell wyróżnia też solidny, zębaty uchwyt wiertarski i płynna regulacja obrotów. Podobnie jak inne modele wiertarek z udarem do 200 zł, tak samo ten sprzęt może spokojnie służyć jako wkrętarka.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)