Gadżety dla początkującego kierowcy. Koniec problemów z parkowaniem

Osoby, które zdają egzamin na prawo jazdy zimą, nie mają lekko. Krótki dzień i poranne przymrozki, które wkrótce zmienią się w regularne mrozy, mogą skutecznie zniechęcić kierowców do wsiadania zimą za kółko. Do tego dochodzi oczywiście brak doświadczenia za kierownicą. By dojść do perfekcji, trzeba jeździć wielokrotnie więcej razy niż na kursie. Na szczęście są sposoby na to, by ułatwić sobie jazdę.

Jazda samochodem zimą nie zawsze jest przyjemna
Jazda samochodem zimą nie zawsze jest przyjemna
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek

Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych gadżetów, które odmienią twój sposób prowadzenia samochodu. Dzięki nim zmienisz swój samochód w nowoczesną maszynę, która pomoże ci w trudnych warunkach.

Miej oczy dookoła głowy

Podczas kursu większość czasu spędzimy jeżdżąc po ulicach, a ćwiczenia manewrów takich jak parkowanie lub zawracanie schodzą na dalszy plan. Nie ma w tym nic dziwnego, instruktor stara się nas przygotować na wszystkie sytuacje, do których może dojść na drodze, takie jak wymuszanie pierwszeństwa przez innych uczestników ruchu czy nagłe wkroczenie pieszego na jezdnię. To sprawia, że część świeżo upieczonych kierowców ma problemy z parkowaniem samochodu. Dlatego nowemu posiadaczowi czterech kółek przyda się specjalny czujnik cofania.

Niektórzy kierowcy żartobliwie stwierdzają, że jedynym czujnikiem cofania jaki potrzebują jest wystający hak holowniczy. Takie podejście może sprawdzić się podczas parkowania przy ścianie budynku, ale uderzenie hakiem w inny samochód podczas cofania może zarysować lakier albo wgnieść karoserię. Dlatego lepiej zamontować z tyłu samochodu coś, co będzie przydatne dla ciebie i bezpieczne dla innych samochodów.

Na następnym skrzyżowaniu w lewo

Niektórym początkującym kierowcom trudno przestawić się na tryb jazdy z punktu A do punktu B. Egzaminatorzy i instruktorzy zwykle informowali o manewrach na bieżąco, żeby nie zaprzątać kursantowi głowy konkretną trasą i piętrzącymi się przed nim trudnościami. Dlatego gdy młody kierowca wybiera się w pierwszą samodzielną przejażdżkę po obcym mieście, pada na niego blady strach.

Zabłądzenie w bocznych uliczkach czy przypadkowe pominięcie skrzyżowania sprawia, że ma się ochotę wysiąść z samochodu i resztę trasy przejść na piechotę. Dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednią nawigację samochodową. Czemu taka opcja jest lepsza niż prosta aplikacja ściągnięta na telefon? Przede wszystkim profesjonalne urządzenie nie traci zasięgu i ma mocną baterię. Poza tym masz pewność, że podczas jazdy urządzenie przestanie cię prowadzić, bo ktoś zadzwoni.

Wszystko jest na kamerze

Pomimo zachowania zasad ostrożności niestety czasem może dojść do kolizji, szczególnie zimą, gdy przyczepność kół pozostawia wiele do życzenia. Najważniejszą rzeczą w takim wypadku jest zachowanie spokoju. Jeśli stłuczka powstała nie z naszej winy, a druga osoba zobaczyła, że ma do czynienia z młodym kierowcą, pewnie będzie próbowała zwalić winę na ciebie. Wtedy przyda się nagranie z kamerki, którym możesz się posiłkować.

Prowadzenie samochodu to bardzo ważna, ale też i odpowiedzialna umiejętność. Dla początkującego kierowcy każda minuta za kółkiem może być stresującym przeżyciem, dlatego warto zadbać o to, by jak najbardziej ją sobie ułatwić. Z pomocą odpowiednich gadżetów i urządzeń, dojedziesz do celu niezależnie od okoliczności.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.