Gadżety dla początkującego kierowcy. Koniec problemów z parkowaniem

Osoby, które zdają egzamin na prawo jazdy zimą, nie mają lekko. Krótki dzień i poranne przymrozki, które wkrótce zmienią się w regularne mrozy, mogą skutecznie zniechęcić kierowców do wsiadania zimą za kółko. Do tego dochodzi oczywiście brak doświadczenia za kierownicą. By dojść do perfekcji, trzeba jeździć wielokrotnie więcej razy niż na kursie. Na szczęście są sposoby na to, by ułatwić sobie jazdę.

Jazda samochodem zimą nie zawsze jest przyjemna

Jazda samochodem zimą nie zawsze jest przyjemna (Shutterstock)

Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych gadżetów, które odmienią twój sposób prowadzenia samochodu. Dzięki nim zmienisz swój samochód w nowoczesną maszynę, która pomoże ci w trudnych warunkach.

Miej oczy dookoła głowy
Podczas kursu większość czasu spędzimy jeżdżąc po ulicach, a ćwiczenia manewrów takich jak parkowanie lub zawracanie schodzą na dalszy plan. Nie ma w tym nic dziwnego, instruktor stara się nas przygotować na wszystkie sytuacje, do których może dojść na drodze, takie jak wymuszanie pierwszeństwa przez innych uczestników ruchu czy nagłe wkroczenie pieszego na jezdnię. To sprawia, że część świeżo upieczonych kierowców ma problemy z parkowaniem samochodu. Dlatego nowemu posiadaczowi czterech kółek przyda się specjalny czujnik cofania.

Niektórzy kierowcy żartobliwie stwierdzają, że jedynym czujnikiem cofania jaki potrzebują jest wystający hak holowniczy. Takie podejście może sprawdzić się podczas parkowania przy ścianie budynku, ale uderzenie hakiem w inny samochód podczas cofania może zarysować lakier albo wgnieść karoserię. Dlatego lepiej zamontować z tyłu samochodu coś, co będzie przydatne dla ciebie i bezpieczne dla innych samochodów.

Na następnym skrzyżowaniu w lewo
Niektórym początkującym kierowcom trudno przestawić się na tryb jazdy z punktu A do punktu B. Egzaminatorzy i instruktorzy zwykle informowali o manewrach na bieżąco, żeby nie zaprzątać kursantowi głowy konkretną trasą i piętrzącymi się przed nim trudnościami. Dlatego gdy młody kierowca wybiera się w pierwszą samodzielną przejażdżkę po obcym mieście, pada na niego blady strach.

Zabłądzenie w bocznych uliczkach czy przypadkowe pominięcie skrzyżowania sprawia, że ma się ochotę wysiąść z samochodu i resztę trasy przejść na piechotę. Dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednią nawigację samochodową. Czemu taka opcja jest lepsza niż prosta aplikacja ściągnięta na telefon? Przede wszystkim profesjonalne urządzenie nie traci zasięgu i ma mocną baterię. Poza tym masz pewność, że podczas jazdy urządzenie przestanie cię prowadzić, bo ktoś zadzwoni.

Wszystko jest na kamerze
Pomimo zachowania zasad ostrożności niestety czasem może dojść do kolizji, szczególnie zimą, gdy przyczepność kół pozostawia wiele do życzenia. Najważniejszą rzeczą w takim wypadku jest zachowanie spokoju. Jeśli stłuczka powstała nie z naszej winy, a druga osoba zobaczyła, że ma do czynienia z młodym kierowcą, pewnie będzie próbowała zwalić winę na ciebie. Wtedy przyda się nagranie z kamerki, którym możesz się posiłkować.

Prowadzenie samochodu to bardzo ważna, ale też i odpowiedzialna umiejętność. Dla początkującego kierowcy każda minuta za kółkiem może być stresującym przeżyciem, dlatego warto zadbać o to, by jak najbardziej ją sobie ułatwić. Z pomocą odpowiednich gadżetów i urządzeń, dojedziesz do celu niezależnie od okoliczności.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?