Jak dbać o brodę. Rzeczy, które nowoczesny drwal wiedzieć powinien

Tego, że męska broda znowu wróciła do łask i stała się bardzo modna, nikomu nie trzeba chyba mówić. Nie każdy jednak wie, jak ją prawidłowo zapuścić oraz - co najważniejsze - jak o nią dbać. Poznaj sprawdzone triki.

Pxhere.com

Jeśli dopiero chcesz zapuścić brodę, musisz uzbroić się w cierpliwość. Po pierwsze, zarost powinien rosnąć bez żadnych ingerencji przez około sześć do ośmiu tygodni. Może cię kusić, żeby już wtedy zajmować się stylizacją, ale najlepiej będzie pogodzić się z chwilowym wizerunkiem bezdomnego, by pod koniec zebrać owoce cierpliwości, w postaci wizerunku modnego drwala.

W tym czasie warto wybrać styl, w którym będziesz chciał utrzymać swoją brodę.

Pamiętaj, że styl brody może diametralnie zmienić optykę twarzy, odpowiednio ją wyszczuplić lub poszerzyć a także nadać ci wizerunek osoby ekstrawaganckiej, wyważonej lub myślącej niestereotypowo.

Przy wyborze stylu warto darować sobie najnowsze trendy. Najważniejsze, żeby broda pasowała do naszej twarzy, ale także osobowości. Osoby wykonujące niektóre zawody nie będą mogły sobie pozwolić na ekstrawagancje.

Jeśli nie masz pojęcia, jaki styl do ciebie pasuje, warto zapuścić dłuższy zarost a następnie przystrzyc brodę na jeden sposób. Kiedy odrośnie — na inny. W ten sposób można samemu ocenić, w jakim czujesz się najlepiej. Twoje samopoczucie jest o wiele ważniejsze niż moda.

Tu pojawia się kluczowa kwestia. Czym przycinać brodę? W tym przypadku nie warto ryzykować i zamawiać sobie chińskich podróbek z AliExpress. Warto postawić na dobrą markę. Godnym polecenia trymerem jest Remington MB320C.

Kiedy już przystrzyżemy brodę, wybierzemy styl, nie zapominajmy o pielęgnacji. Nawilżanie brody specjalnymi balsamami czy olejami nie jest niemęskie. Wręcz przeciwnie świadczy o tym, że cenimy siebie i dbamy o siebie — co jest atrybutem współczesnego mężczyzny. Czasy niechlujstwa na szczęście dawno już minęły.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Smartwatch za mniej niż 500 zł. Dzwoń z nadgarstka Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu Spore gabaryty i niskie ceny. Tablety do 10 cali Bezpieczeństwo w samochodzie za mniej niż 25 złotych. Multitoole dla kierowców