7 rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek rano

7 rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek rano

18 września premiera Infinity Blade III
18 września premiera Infinity Blade III
Łukasz Michalik
16.09.2013 10:00, aktualizacja: 10.03.2022 11:53

Co ciekawego wydarzyło się podczas ostatniego weekendu? Zamiast tracić czas na szukanie informacji, zerknij na Gadżetomanię – codziennie rano znajdziesz u nas skrót najważniejszych informacji ze świata technologii. Wystarczy 5 minut, by wiedzieć, co się wydarzyło!

Co ciekawego wydarzyło się podczas ostatniego weekendu? Zamiast tracić czas na szukanie informacji, zerknij na Gadżetomanię – codziennie rano znajdziesz u nas skrót najważniejszych informacji ze świata technologii. Wystarczy 5 minut, by wiedzieć, co się wydarzyło!

Google zna hasła do większości sieci Wi-Fi

Skąd firma z Mountain View ma takie dane? To proste – sami je dostarczamy. Wszystko za sprawą popularności urządzeń z Androidem, które zazwyczaj mają zapisane ustawienia co najmniej kilku sieci Wi-Fi i przesyłają na firmowe serwery kopię swoich ustawień. W tym hasła do sieci.

Nie tylko GTA V. W tym tygodniu premiery Infinity Blade i PES 2014

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rD9PJeEO4tE[/youtube]

Już jutro premiera GTA V (przy okazji zerknijcie na dwie przeciwstawne opinie: dlaczego warto i nie warto czekać na tę grę), ale na GTA świat się nie kończy. 18 września w sprzedaży oficjalnie pojawi się Infinity Blade, a w najbliższy piątek Pro Evolution Soccer 2014.

Eric Schmidt: Nadzór ze strony rządu to jeden z elementów naszego społeczeństwa

Były CEO Google’a stwierdził, że nadzór ze strony rządzących jest czymś, co towarzysząc nam od lat, stało się jednym z elementów naszego społeczeństwa. Prawdziwym zagrożeniem jest według niego nie tyle inwigilacja, co podział Internetu wynikający z faktu, że coraz więcej państw zaczyna na swoim terenie w radykalny sposób filtrować Sieć.

Zniżki dla popularnych użytkowników Instagrama

Jak wykorzystać internetową popularność? Jeśli używacie Instagrama i macie co najmniej 10 tys. obserwujących, możecie liczyć na 150 dolarów zniżki w australijskim hotelu 1888. A ponieważ nocleg tam kosztuje w granicach 150-400 dolarów, to standardowy pokój można mieć za darmo.

Były szef NSA: terroryści wolą Gmaila

Jaka jest ulubiona usługa pocztowa terrorystów? Zdaniem człowieka, który powinien znać się na tym jak nikt inny, wielbiciele bombowej rozrywki preferują Gmaila. Podczas niedawnego przemówienia były dyrektor NSA i CIA, Michael Hayden, dodał coś jeszcze:

Problem, jaki mam z Internetem, jest taki, że jest on anonimowy.

Oto deklaracja człowieka, który jako dyrektor Centrali Wywiadu był zwierzchnikiem wszystkich służb wywiadowczych Stanów Zjednoczonych.

Twitter wchodzi na giełdę, czyli news bez znaczenia

Po siedmiu latach rozwoju Twitter postanowił wejść na giełdę. Wszyscy o tym z przejęciem piszą i wszędzie brakuje informacji: co z tego wynika dla przeciętnego użytkownika, który nie jest inwestorem giełdowym? Prawdopodobnie tyle samo, co przy giełdowym debiucie Facebooka, czyli nic.

Pierwszy pistolet z drukarki 3D to już muzealny zabytek

Zaledwie kilka miesięcy temu w artykule „Liberator – drukowana broń kryptoanarchisty. Branża druku 3D strzeliła sobie w stopę?” mogliście przeczytać o pierwszej broni w całości wydrukowanej w drukarce 3D. Pierwsze dwa egzemplarze wywołały spore zainteresowanie nie tylko różnych służb, ale również muzealników. Za nieznaną kwotę kupiło je londyńskie Victoria and Albert Museum.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)