Acer Aspire V3-571 - test multimedialnej piętnastki

Acer Aspire V3‑571 - test multimedialnej piętnastki

Acer Aspire V3-571
Acer Aspire V3-571
Jacek Klimkowicz
12.07.2012 20:00, aktualizacja: 10.03.2022 13:29

Acer Aspire V3-571 trafił do sprzedaży stosunkowo niedawno. Jest to z założenia uniwersalny, multimedialny laptop ze średniej półki. Czy warto go wziąć pod uwagę szukając sprzętu tej klasy? Zapraszam do lektury recenzji, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

Specyfikacja techniczna

 • matryca: 15,6\ HD (błyszcząca, 1366 x 768, LED);
 • procesor: Intel Core i3-2350M (2,30 GHz);
 • pamięć RAM: 4 GB DDR3 (1333 MHz);
 • dysk: HDD Seagate Momentus 5400.6 500 GB (5400 RPM);
 • grafika: Intel HD Graphics 3000;
 • złącza: 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x LAN, 1 x HDMI, 1 x VGA, 1 x wyjście audio, 1 x wejście audio, 1 x Kensington Lock;
 • łączność: 1 Gbit LAN, WLAN 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0+HS;
 • inne: kamerka o rozdzielczości 1,3-megapiksela, nagrywarka DVD, uniwersalny czytnik kart pamięci;
 • akumulator: 48 Wh (4400 mAh), 6-komorowy, litowo-jonowy;
 • OS: Microsoft Windows 7 Home Premium;
 • wymiary: 382 x 253 x 25-33 mm;
 • waga (rzeczywista): 2503 g.
 • zasilacz: 65 W.

Wartość rynkowa wersji, o której traktuje niniejsza recenzja, to ok. 2000 zł. Nieco bardziej wymagający mogą sięgnąć po wersje z dedykowanymi kartami graficznymi Nvidia GeForce GT 630M. Ich ceny zaczynają się od ok. 2199 zł (bez preinstalowanego systemu Windows). Do wyboru są także konfiguracje z procesorami Intel Core 3. generacji (Intel Core i5-3210M i Core i7-3610QM) oraz GPU Nvidia GeForce GT 640M (28-nm Kepler). Najlepiej wyposażone modele kosztują ok. 4100 zł.

Wygląd, obudowa i jakość wykonania

Acer Aspire V3-571 może się podobać. Obudowa wykonana w całości z niezłych jakościowo tworzyw sztucznych odznacza się miłym dla oka wzornictwem, łączącym nieco ostrzejsze linie z subtelnymi obłościami. Zewnętrzną część pokrywy i pulpit roboczy pokryto szarym lakierem, który cechuje się dobrą odpornością na uszkodzenia i zarysowania. Niestety, jego śliska faktura działa niczym magnes na zabrudzenia.

Acer Aspire V3-571
Acer Aspire V3-571

Są one nie tylko widoczne, lecz także, po dłuższym czasie bez czyszczenia, wyczuwalne. Na szczęście do usunięcia zabrudzeń wystarczy sucha ściereczka, więc utrzymanie laptopa Acer Aspire V3-571 we względnej czystości nie powinno być zbyt uciążliwe. Spasowanie poszczególnych elementów obudowy jest bardzo dobre. Na sztywność jednostki zasadniczej także nie można powiedzieć złego słowa.

Acer Aspire V3-571
Acer Aspire V3-571

Pulpit roboczy w notebooku Acer Aspire V3-571 jest niemal wzorowo sztywny. Używając znacznej siły da się wywołać niewielkie odkształcenia jedynie na wysokości tacki napędu optycznego (zarówno po stronie wierzchniej jak i spodniej) oraz nad klawiaturą, w pobliżu logo producenta znajdującego się na dolnej części ramki matrycy. Nieco gorzej pod względem solidności wypada, niestety, pokrywa.

Acer Aspire V3-571
Acer Aspire V3-571

Co prawda pod wpływem silnego nacisku punktowego ugina się ona nieznacznie, ale działające na nią siły przenoszą się na matrycę. Na obrazie pojawiają się zakłócenia nawet, gdy nacisk nie jest zbyt mocny. Dodatkowo między klapą a pulpitem roboczym jest szczelina, przez którą mogą dostać się ciała obce. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na dobre zabezpieczenie laptopa Acer Aspire V3-571 podczas transportu.

Acer Aspire V3-571
Acer Aspire V3-571

Na plus zdecydowanie należy zaliczyć szeroki kąt rozwarcia, wynoszący ok. 150 stopni. Taki zakres regulacji kąta nachylenia ekranu powinien zadowolić wszystkich potencjalnych nabywców. Trzeba jednak dodać, że pokrywa ma skłonności do wpadania w drgania (np. po zmianie ustawienia, czy przy wstrząsach). Winne temu są zawiasy (2 szt.), które stawiają umiarkowany opór, oraz sprężystość użytych tworzyw sztucznych.

Acer Aspire V3-571
Acer Aspire V3-571

W niektórych położeniach daje się we znaki brak mechanizmu ryglującego. Obrócony spodem do góry laptop Acer Aspire V3-571 otwiera się. Powstaje wówczas ok. 1,5-centymetrowa szczelina między wiekiem a pulpitem. Jest to jednak normalne zjawisko w większości współczesnych laptopów. Reasumując, Acer Aspire V3-571 w kwestiach jakości wykonania i solidności wypada przyzwoicie, ale mogłoby być lepiej.

Rozmieszczenie portów

Specjaliści Acera nie stanęli na wysokości zadania. Lokalizacja interfejsów jest nieprzemyślana i niepraktyczna. Porty są skupione zbyt blisko siebie i na dodatek wyprowadzone w pobliżu przedniej krawędzi.

Acer Aspire V3-571 - front (czytnik kart pamięci)
Acer Aspire V3-571 - front (czytnik kart pamięci)

Podłączone do nich urządzenia bądź kable przeszkadzają w trakcie pracy. Zbyt mały rozstaw natomiast sprawia, że dochodzi do sytuacji, gdy urządzenie podpięte do jednego z gniazd blokuje sąsiednie.

Acer Aspire V3-571 - ścianka prawa (2 x USB 2.0, napęd optyczny, Kensington Lock)
Acer Aspire V3-571 - ścianka prawa (2 x USB 2.0, napęd optyczny, Kensington Lock)

Urządzenia wejścia, wyposażenie i matrycaKlawiatura i touchpad

Acer Aspire V3-571 - klawiatura i touchpad
Acer Aspire V3-571 - klawiatura i touchpad

Klawiatura w laptopie Acer Aspire V3-571 odznacza się niewielkim poziomem emitowanego w trakcie pisania hałasu oraz stabilnym podparciem. Wypełnienie między klawiszami skutecznie zapobiega przedostawaniu się doń wszelkich zanieczyszczeń. Feedback dawany piszącemu jest dość dobry. Nie wszystkim jednak przypadnie do gustu dość krótki skok klawiszy, których punkt skoku mógłby być nieco bardziej wyrazisty.

Acer Aspire V3-571 - gładzik Elan Smart-Pad
Acer Aspire V3-571 - gładzik Elan Smart-Pad

Acer Aspire V3-571 został wyposażony w gładzik Elan Smart-Pad o powierzchni aktywnej 92 x 49 nm. Tafla tabliczki ma przyzwoite własności ślizgowe i dobrze oznaczone granice. Niestety, działanie przyrządu pozostawia sporo do życzenia. Precyzja jest dość słaba, a i gesty wielodotykowe nie zawsze są poprawnie interpretowane. Zdarzyło mi się kilkukrotnie, że zamiast powiększenia grafiki obróciłem ją.

Na szczęście funkcja Palm Tracking, zapobiegająca przypadkowym przesunięciom kursora, działa poprawnie. Touchpad ma ograniczone możliwości konfiguracji i rozpoznaje niewiele gestów wielodotykowych. Przyciski funkcyjne znajdujące się pod nim są przykryte pojedynczą, błyszczącą belką, która się brudzi. Na szczęście mają one cichy klik i stawiają niewielki, co pozytywnie wpływa na ich walory użytkowe.

Wyposażenie

Acer Aspire V3-571 pod względem wyposażenia wypada dość przeciętnie. Nabywca ma do dyspozycji zaledwie 3 porty USB (na szczęście 1 z nich jest w wersji 3.0), wyjścia HDMI i VGA. Nie ma wsparcia dla technologii Intel Wireless Display. Na szczęście zintegrowano nowoczesne moduły łączności bezprzewodowej WiFi 802.11a/b/g/n (Atheros AR5BWB222) oraz Bluetooth 4.0+HS.

Na pokładzie nie zabrakło też gigabitowej karty LAN (Broadcom NetLink BCM57785), czytnika kart pamięci i nagrywarki DVD. Wbudowana w ramkę ekranu kamerka o rozdzielczości 1,3-megapiksela przechwytuje obraz nieostry i zaszumiony nawet, gdy w otoczeniu panują dobre warunki oświetleniowe. Mikrofon jest zadowalająco czuły, ale na redukcję szumów i echa nie ma co liczyć.

Acer Aspire V3-571 - lepiej nie mieć za dużych oczekiwań...
Acer Aspire V3-571 - lepiej nie mieć za dużych oczekiwań...

Po logo Dolby Home Theater można sobie sporo obiecywać. Jednak fakty są takie, że miniaturowe membrany zadowolą tylko mało wymagających użytkowników. Niskie rejestry praktycznie nie istnieją, tony wysokie zaś tylko w ograniczonym zakresie. Dźwięk jest dość czysty i pozbawiony zniekształceń nawet przy maksymalnych nastawach. Moc systemu audio jest przeciętna, ale raczej wystarczająca.

Matryca

Dostarczony nam Acer Aspire V3-571 miał 15,6-calowy panel LCD sygnowany logo Chi Mei (N156B6-L0B/CMO1952). Jego natywna rozdzielczość to 1366 x 768 pikseli. Podświetlenie LED jest dość mocne i równomierne. Niestety, błyszcząca powłoka ekranu skutecznie uniemożliwia pracę na świeżym powietrzu – podświetlenie nie jest w stanie zniwelować uciążliwych odbić i refleksów pojawiających się na tafli ekranu.

Acer Aspire V3-571 - kąty widzenia
Acer Aspire V3-571 - kąty widzenia

Jakościowo matryca nie wyróżnia się na tle konkurencji z tego segmentu cenowego. Nasycenie kolorów jest dobre, lecz paleta wyświetlanych barw nie wystarcza nawet na pokrycie przestrzeni sRGB. Dodatkowo czerń do najciemniejszych nie należy (aczkolwiek nie jest też przesadnie jasna). Na kontrast w okolicach 200:1 można liczyć. Przeciętnie natomiast wypadają kąty widzenia.

O ile w poziomie są jeszcze akceptowalne, o tyle w płaszczyźnie pionowej wystarczy odchylić się raptem o ok. 15 stopni, by na obrazie pojawiły się wyraźne przekłamania. Na seanse filmowe w nieco szerszym gronie nie ma zatem co liczyć, o ile nie ma się pod ręką zewnętrznego monitora o lepszych parametrach.

Kluczowe podzespoły, wydajnośćKluczowe podzespołyProcesor i karta graficzna

Centralną jednostką obliczeniową w recenzowanym laptopie Acer Aspire V3-571 jest procesor Intel Core i3-2350M. Jest to 32-nm jednostka centralna o TDP równym 35 W, wyposażona w 2 rdzenie pracujące z częstotliwością 2,3 GHz. Każdy z nich jest w stanie przetwarzać jednocześnie 2 wątki dzięki implementacji technologii Hyper-Threading. Współdzielą one 3 MB pamięci podręcznej L3.

CPU-Z
CPU-Z

Procesor Intel Core i3-2350M obsługuje instrukcje wektorowe AVX i ma zaimplementowane rozkazy SSE do wersji 4.2 włącznie. Układ wspiera sprzętowo wirtualizację (Intel VT-x) i ma zintegrowany GPU HD Graphics 3000. Ten ostatni korzysta z pamięci RAM i cache'u CPU, ma 12 jednostek wykonawczych (EU) i taktowanie bazowe 650 MHz, które w razie potrzeby rośnie do maks. 1,15 GHz.

GPU-Z
GPU-Z

Układ graficzny obsługuje API DirectX 10 i OpenGL 3.1. Jego największą zaletą, oprócz ograniczonego poboru energii i niewielkiej emisji ciepła, jest wsparcie dla technologii Quick Sync Video. Wielokrotnie przyspiesza ona proces konwersji materiałów audio-wideo do wybranych, popularnych formatów.

Pamięć RAM i dysk

Bohater niniejszej recenzji, Acer Aspire V3-571, ma 4 GB pamięci RAM typu DDR3 w jednej kości. Pracuje ona w trybie single-channel z efektywną częstotliwością 1333 MHz i opóźnieniami CL9-9-9-24 1T. W razie potrzeby można rozszerzyć pamięć operacyjną do 8 GB, instalując drugi moduł. Dostęp do wolnego banku pamięci daje pokrywa serwisowa.

CPUZ-2
CPUZ-2

Wymienić można także standardowo zainstalowany dysk twardy. Jest to wolnoobrotowy (5400 RPM) nośnik Seagate Momentus 5400.6 o pojemności 500 GB. Twardziel ma 8 MB pamięci buforowej.

Wydajność w liczbach

Indeks wydajności systemu Windows 7

Acer Aspire V3-571 uzyskał wynik podstawowy równy 4,7 punktu. Jest to ocena zależna od najsłabszego rezultatu cząstkowego, jednak tym razem bez wątpienia prawidłowo odzwierciedla ogólną sprawność systemu.

WEI
WEI

Za wyjątkiem noty obrazującej osiągi laptopa w grach, która jest bez wątpienia mocno zawyżona, oceny w pozostałych sekcjach doskonale przystają do rzeczywistości.

Obliczenia – SuperPI mod 1.5 XS, y-cruncher 0.5.5 b9180 (fix2) i Fritz Chess

Acer Aspire V3-571 wyposażony w pozbawiony trybu Turbo Boost procesor Intel Core i3-2350M sprawnie radzi sobie w jednowątkowym SuperPI. Wyniki co prawda nie mogą się równać z uzyskanymi przez notebooki z chipami Core i5 oraz i7 2. i 3. generacji, ale są dużo lepsze od uzyskiwanych przez najszybsze, mobilne jednostki AMD. Acer Aspire 5750G z Core i3-2310M okazał się ponad minutę wolniejszy w próbce 32 M.

SuperPI
SuperPI

Obliczenie rozwinięcia liczby PI do 250 mln. miejsc po przecinku zajęło w y-cruncherze 245,857 sekundy. To wynik o ok. 4 sekundy lepszy od wykręconego przez Aspire'a Timeline Ultra M3-581TG z procesorem Intel Core i7-2637M. Jednocześnie Acer Aspire V3-571 potrzebował ok. 3-krotnie więcej czasu niż Asus N56VM wyposażony w high-endowy, 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7-3720QM.

y-cruncher
y-cruncher

W benchmarku Fritz Chess bez niespodzianek. Czterowątkowy Core i3-2350M ukończył sprawdzian z wynikiem 4314 pozycji na sekundę. Zbliżone osiągi zapewniają notebooki z procesorami Intel Core i5-520M i niskonapięciowymi chipami Intel Core i7 drugiej generacji. W warunkach domowych taka moc obliczeniowa powinna z powodzeniem wystarczyć.

Kompresja – 7-Zip 9.20 64-bit

7-Zip
7-Zip

Osiągi zainstalowanej pamięci masowej są na tyle słabe, że nawet zainstalowany w testowanym modelu procesor rzadko, o ile w ogóle, rozwinie skrzydła podczas operacji związanych z obsługą archiwów skompresowanych.

Szyfrowanie – TrueCrypt 7.1a

Choć Core i3-2350M nie ma zaimplementowanych instrukcji AES, z szyfrowaniem i deszyfrowaniem danych radzi sobie całkiem nieźle. Nawet korzystając z kombinacji algorytmów Serpent-Twofish-AES można liczyć na tempo ponad 50 MB/s.

TrueCrypt 7.1a
TrueCrypt 7.1a

Niestety, tu ponownie we znaki daje się wolna pamięć masowa, która skutecznie spowalnia wszystkie operacje, które są od niej w jakikolwiek sposób zależne.

Rendering scen – CineBench R11.5 64-bit

Acer Aspire V3-571 to nie stacja robocza. Niemniej jednak w razie potrzeby można go zaprzęgnąć do renderingu. Wydajność w trybie wielowątkowym (2,22 pts) stawia laptop w jednym rzędzie z ultrabookami napędzanymi przez procesory Intel Core i5-2557M i Core i7-2637M. Notebooki z dwurdzeniowymi jednostkami centralnymi AMD są wolniejsze.

CineBench R11.5
CineBench R11.5

Aplikacje profesjonalne, korzystające z GPU (API OpenGL) nie będą jednak działać zbyt szybko. Zaledwie 9,5 FPS to wynik dość słaby, biorąc pod uwagę wydajność nowych, zintegrowanych w procesorach układów graficznych.

Kodowanie wideo – x264 HD Benchmark 4.0 (r1913)

Konwersja sampla testowego na laptopie Acer Aspire V3-571 nie trwała zbyt długo. Użytkownicy, którzy nie konwertują masowo filmów w wysokich rozdzielczościach na pewno nie będą mieli powodów do narzekań. W poszczególnych przebiegach uzyskano następującą liczbę klatek na sekundę:

Wydajność ogólna systemu - PC Mark Vantage i 7

Wówczas w niektórych scenariuszach związanych z multimediami uaktywnia się funkcja Quick Sync, która znacząco podbija w nich punktacje. W systemach z systemem Optimus często można zaobserwować spore różnice w ocenach, gdy wymuszony jest zintegrowany GPU. Najwyraźniej straty w sekcjach związanych z grami mają mniejszy wpływ na końcowy rezultat niż te w multimediach.

Również w PC Mark 7 Acer Aspire V3-571 uzyskał dużo, bo 1963 punkty. I jest to ewidentnie zasługa Quick Synca, który w sekcji "Video playback and transcoding / Video transcoding – downscaling" pozwolił Acerowi wykręcić blisko 4-krotnie lepsze wyniki niż osiągają laptopy z procesorami Intel Core i3 drugiej generacji z dedykowanymi GPU i systemem Nvidia Optimus wyłączającym IGP na czas testów.

Osiągi w grach - 3D Mark 2006

Acer Aspire V3-571 to multimedialny laptop, ale bez gamingowego zacięcia. Przynajmniej nie w konfiguracji ze zintegrowanym GPU. HD Graphics 3000, jakkolwiek stosunkowo wydajny, nadaje się do uruchomienia tylko starszych tytułów i to często na okrojonych ustawieniach. Najlepiej świadczy o tym poniższy wynik:

Pamięć masowa - CrystalDiskMark 3.0.1 i ATTO Disk Benchmark 2.46

CrystalDiskMark 3.0.1
CrystalDiskMark 3.0.1

Transfery liniowe dla odczytu i zapisu dużych bloków danych na poziomie ok. 75 MB/szdecydowanie odstają od obecnych realiów. Tempo obsługi małych plików również nie zachwyca, nawet jak na mobilny dysk twardy.

ATTO Disk Benchmark 2.46
ATTO Disk Benchmark 2.46

Dodatkowo średni czas dostępu do danych wynosi 18,1 ms. Krótko mówiąc pamięć masowa spowalnia system niemal na każdym kroku.

Wydajność w praktyce

Codzienne użytkowanie

Acer Aspire V3 to laptop, na którym nie pracowało mi się zbyt przyjemnie. Owszem, do wydajności jednostki centralnej nie mam zastrzeżeń, i3 drugiej generacji radzi sobie dobrze nawet z kilkoma cięższymi zadaniami jednocześnie, RAM-u na co dzień jest pod dostatkiem, a integra mi nie przeszkadza, ale to za mało. Aplikacje uruchamiają się ociężale, podobnie jak system, za co winę ponosi wolny HDD.

Acer Aspire V3-571
Acer Aspire V3-571

Klawiatura jest całkiem wygodna, ale gładziki Elan, montowane w znacznym odsetku laptopów, działają kiepsko. Nie wyobrażam sobie pracy bez myszki, a tej w zestawie nie ma. System audio jest zbyt przeciętny jak na laptop multimedialny. Co prawda słyszałem konstrukcje, które brzmią gorzej, ale to nie znaczy, że na dłuższą metę obędzie się bez słuchawek lub zewnętrznych głośników. Nie, masochistą nie jestem.

Największą bolączką komputera są jednak temperatury. Pulpit roboczy podczas pracy biurowej jest zdecydowanie zbyt ciepły, co negatywnie wpływa na komfort użytkowania. Jako, że laptop nie ma dedykowanej karty graficznej zaniechałem testów w grach. Jaki sobie z nimi radzi Intel HD Graphics 3000 większość z Was powinna już z grubsza wiedzieć – kilkuletnie gry działają w większości w natywnej rozdzielczości z detalami na low/medium, czasami na wyższych.

Hałas oraz ciepło, przebiegi na akumulatorze, podsumowanie i ocenaHałas oraz ciepło

temperatury
temperatury

Gorzej sprawy się mają z temperaturami. Najwyższa odnotowana podczas pracy biurowej w okolicach touchpada to 39,5 stopnia Celsjusza. Raptem ~3 stopnie ponad temperaturę ciała, a zaczyna się robić nieprzyjemnie. Obciążony Acer Aspire V3-571 rozgrzał się jeszcze bardziej - do 45,5 stopnia Celsjusza w pobliżu tabliczki dotykowej oraz 49,7 w najcieplejszym miejscu na stronie spodniej.

Zobacz także:
70 cali Sharpa BEZ 3D
70 cali Sharpa BEZ 3D

To, niestety, dość dużo jak na konstrukcję bez dedykowanej karty graficznej. Podejrzewam, że wersja z 4-rdzeniowym procesorem i dedykowaną kartą graficzną może być znacznie cieplejsza. Wewnątrz obudowy znośnie, ale tylko dlatego, że po dojściu do 85 stopni procesor zbija zegary do 1,5 GHz, niekiedy nawet 800 MHz aż temperatura spadnie. Mamy więc do czynienia z throttlingiem CPU.

Przebiegi na akumulatorze

[block position="inside"]1236[/block]

Choć akumulator w Acer Aspire V3-571 do najpojemniejszych z pewnością nie należy, laptop w chyba najniższej z dostępnych konfiguracji, oferuje niezłe przebiegi z dala od gniazdka. Podczas testu czytelnika udało się przekroczyć delikatnie 9 godzin. To sporo, ale w praktyce można liczyć na 4-5 godzin działania, a to i tak dobry wynik. Mocno obciążony Acer Aspire V3-571 wyłączył się po upływie niespełna 1,5 godziny.

Podsumowanie

Acer Aspire V3-571 to jedna z najnowszych propozycji tajwańskiego producenta, który ponoć stopniowo ma rezygnować z tańszych laptopów. W mojej ocenie zanim tak się stanie, trzeba jeszcze trochę popracować. Bo Acer Aspire V3-571 nie jest konstrukcją idealną, ani nawet bardzo dobrą. Temperatury robocze są odczuwalnie za wysokie, głośniki, jak na segment multimedialny, przeciętne, a porty rozmieszczone po prostu źle.

Do tego gładzik nie działa zbyt dobrze, wykończenie nie jest zbyt praktyczne, a w słoneczne dni na błyszczącej, przeciętnej jakościowo matrycy widać więcej tego, co się dzieje wokół niż prezentowanych treści. Do tego powinni karać za pakowanie tak wolnych dysków twardych bez wsparcia w postaci cache'u SSD. Spowalniają one system, zabijając wydajność pozostałych podzespołów.

Oczywiście Acer Aspire V3-571 nie jest pozbawiony zalet. Wydajność nawet najsłabszej konfiguracji jest niezła, kultura pracy naprawdę dobra, a klawiatura wygodna. Jakości wykonania też nie można zbyt wiele zarzucić. Na tym jednak ich lista się kończy. Taki a nie inny bilans mocnych i słabych stron sprawia, że nie mogę przyznać tej konstrukcji rekomendacji serwisu.

Oceniamy: laptop multimedialny

[block position="inside"]1237[/block]

Acer Aspire V3-571

[plus]niezła wydajność w aplikacjach

[plus]dobra kultura pracy

[plus]stosunkowo długie przebiegi na akumulatorze

[plus]dobra sztywność konstrukcji

[minus]niepraktyczne wykończenie (lepki lakier typu piano)

[minus]niekorzystnie rozmieszczone porty peryferyjne

[minus]działanie gładzika pozostawia sporo do życzenia

[minus]dość przeciętny system audio, ubogie wyposażenie

[minus]wysokie temperatury robocze, throttling CPU pod obciążeniem

[minus]przeciętna jakościowo, błyszcząca matryca

[minus]wolny dysk twardy, ograniczający wydajność systemu

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)