Acer TravelMate P658: biznesowy laptop z modułem szyfrującym

Strona głównaAcer TravelMate P658: biznesowy laptop z modułem szyfrującym
29.04.2016 10:41
Acer TravelMate P658: biznesowy laptop z modułem szyfrującym

Wśród debiutujących ostatnio laptopów, obok opisywanych niedawno modeli Panasonic Toughbook CF-54 MK2 czy Acer Aspire S13 pojawił się również biznesowy model Acer TravelMate P658. Zastosowane w nim rozwiązania i cena sprawiają, że jest to sprzęt warty uwagi. Dlaczego?

Metal i włókno szklane

Już na pierwszy rzut oka TravelMate P658 budzi zaufanie. Za pozytywne, pierwsze wrażenie odpowiada nie tylko stonowana stylistyka, daleka od krzykliwości, znanej choćby z modelu Predator 17 X, ale także materiały użyte do wykończenia obudowy.

Wykonano ją z aluminium i magnezu oraz – w przypadku górnej pokrywy laptopa – z włókna szklanego i węglowego. Laptop został wyposażony w 15,6-calowy ekran HD (1366 × 768 pikseli) lub Full HD (1920 × 1080 pikseli) i podświetlaną, odporną na zalania klawiaturę.

Bezpieczeństwo: sprzętowe szyfrowanie

Wewnątrz pracującego pod kontrolą Windowsa 10 komputera znajdziemy, w zależności od modelu, wybór procesorów Intel Core i3, i5 lub i7 6. generacji (Skylake), układ graficzny Nvidia GeForce 940M z 2 GB pamięci, a miejsce na pliki zapewni dysk SSD o pojemności do 512 GB i HDD o pojemności 1 TB. Za bezpieczeństwo danych odpowiada dedykowany układ szyfrujący TPM 1.2 i czytnik linii papilarnych.

Ciekawie prezentuje się dodatkowe wyposażenie, odpowiedzialne za komunikację: kamera 720p z funkcją HDR i mikrofon z funkcją Purified.Voice, odpowiadającą za wyciszanie szumów tła, w tym również dźwięku naciskanych klawiszy. Akumulator ma zapewnić 8 godzin pracy.

Acer TravelMate P658
Acer TravelMate P658

Dust Defender – sposób na walkę z kurzem

Interesująco przedstawiają się możliwości komunikacyjne tego sprzętu. Zastosowana karta bezprzewodowa Qualcomm Atheros obsługuje trzy częstotliwości – 2,4, 5 i 60 GHz. Ta ostatnia przewidziana jest do szybkiej komunikacji na małe odległości, czyli np. ze sprzętem znajdującym się w tym samym pomieszczeniu. TravelMate P658 jest ponadto wyposażony w moduł NFC.

Producent zwrócił również uwagę na kulturę pracy. Laptop został wyposażony w znaną z segmentu konsumenckiego technologię Dust Defender. Jej zadaniem jest ograniczenie osadzania się kurzu na łopatkach wentylatorów, co z czasem sprawia, że chłodzenie pracuje głośniej, mniej efektywnie, a tym samym włącza się częściej.

Dust Defender dba o to, by co pewien czas odwrócić obieg powietrza wewnątrz odbudowy i wydmuchać gromadzący się na podzespołach kurz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)