Ależ to był rok. Wspominamy najlepsze smartfony LG z 2016 roku

Rok 2016 nieubłaganie zmierza ku końcowi. To dobry moment na podsumowania, więc przyjrzyjmy się najciekawszym smartfonom LG, które trafiły na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ależ to był rok. Wspominamy najlepsze smartfony LG z 2016 roku
LG

LG G5

Obraz

LG G5 to pierwszy modularny smartfon na rynku. Jego możliwości można rozbudowywać za pomocą wymiennych modułów z dodatkowym hardware'em. Dla melomanów przygotowano moduł Hi-Fi Plus z wysokiej jakości czipem DAC, a dla miłośników robienia zdjęć fotograficzny moduł Cam Plus.

Równie innowacyjne jest umieszczenie na tylnym panelu nie jednego, lecz dwóch aparatów, z których jeden ma tradycyjny, a drugi szerokokątny obiektyw. Dzięki temu w kadrze można zmieścić znacznie, ale to znacznie więcej obiektów.

LG G5 ma też bardzo mocną specyfikację oraz - co jest coraz rzadziej spotykane - wymienną baterię. Smartfon jest przy tym wszystkim tańszy od wielu konkurencyjnych flagowców.

LG V20

Obraz

Ten smartfon nie jest dostępny w Polsce, ale nie mogło go zabraknąć w zestawieniu.

Drugi już przedstawiciel high-endowej linii V był pierwszym na świecie smartfonem, który trafił na rynek od razu z Androidem Nougat. Nawet smartfony Google'a dostały tę wersję później.

Największą siłą V20 nie jest jednak software, lecz wyjątkowy hardware. Ekran pomocniczy ulokowany nad ekranem głównym, dwa aparaty ze standardowym i szerokokątnym obiektywem, odporna na uszkodzenia mechaniczne obudowa, 32-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy Quad DAC, a to wszystko zamknięte w odpornej na uszkodzenia mechaniczne obudowie. Takie połączenie robi wrażenie.

LG X cam

Obraz

Rodzina LG X to tegoroczna nowość w portfolio południowokoreańskiego producenta. Koreańczycy udowodnili, że smartfony ze średniej półki cenowej nie muszą być nudne.

LG X cam to niedrogi smartfon, który wyróżnia się jedną ze sztandarowych cech LG G5 - podwójnym aparatem z dodatkowym obiektywem szerokokątnym. Biorąc pod uwagę, że telefon kosztuje ok. 1000 zł, to naprawdę niezły wyróżnik.

LG X screen

Obraz

LG X screen jest smartfonem, który swoją najważniejszą cechę odziedziczył po LG V10.

Ten mid-range'owy telefon ma aż dwa ekrany. Nad panelem głównym został ulokowany wyświetlacz pomocniczy, który działa nieustannie i wyświetla godzinę, powiadomienia czy skróty do najczęściej używanych aplikacji. Jeden z najoryginalniejszych smartfonów w tej półce cenowej.

LG X power

Obraz

Nazwa tego smartfona mówi sama za siebie. To urządzenie wyjątkowo rzadko wymaga połączenia z ładowarką.

LG X power ma baterię, której pojemność to aż 4100 mAh. To naprawdę dużo jak na smartfona z 5,3-calowym ekranem. Co najważniejsze, duża pojemność akumulatora nie wpłynęła przesadnie na gabaryty urządzenia. Jego grubość wynosi przyzwoite 7,9 mm.

LG K10

Obraz

Ten niedrogi smartfon wyróżnia się przede wszystkim niezłym designem.

Język projektowania, który wyróżnia tego smartfona, obejmuje zaoblone przy krawędziach szkło 2.5D Arc Glass oraz obudowę pokrytą charakterystycznym plecionym wzorem, co zapewnia pewniejszy chwyt. Smartfon sprawia wrażenie droższego niż w rzeczywistości jest.

LG Stylus 2

Obraz

Cechą szczególną w przypadku tego przystępnego cenowo smartfona jest dołączony do zestawu rysik. Ułatwia on tworzenie notatek czy szkiców.

Na rysiku zalety modelu LG Stylus 2 się nie kończą. Dość wspomnieć, że to pierwszy na świecie smartfon który obsługuje radio DAB+. Więcej na temat tego standardu dowiecie się z tego wpisu.

Jest w czym wybierać, prawda?

W mijającym rynku LG wprowadziło na rynek naprawdę sporo interesujących telefonów, które wyróżniają się pomysłowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Co ważne, dotyczy to nie tylko modeli high-endowych. Nawet tańsze urządzenia mają oryginalne funkcje, których próżno szukać u konkurencji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.