Allegro idzie na wojnę z inPostem. Wiemy, ile paczkomatów postawi

Allegro idzie na wojnę z inPostem. Wiemy, ile paczkomatów postawi
Adam Bednarek

04.03.2021 09:29, aktual.: 06.03.2024 22:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2021 roku planujemy przeprowadzić pilotaż — zapowiedział w ubiegłym roku dyrektor finansowy Allegro, Joe Eastick. Firma słowa dotrzyma: w najbliższym czasie Allegro postawi 1,5 tys. maszyn służących do odbioru paczek.

Allegro podpisało list intencyjny z polską spółką Modern - Expo na dostawę automatów paczkowych do odbioru i nadawania przesyłek.

Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz ok. 80% przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych, jako uzupełnienie sieci ok 30.000 punktów odbioru i automatów dostępnych już na Allegro. Nowa sieć zapewni klientom jeszcze lepszy dostęp do tych ekonomicznych metod dostawy, oraz w połączeniu usługami magazynowymi Allegro, które również planujemy uruchomić w tym roku, stworzy nową jakość w zakresie komfortu dostaw. W pierwszej fazie projektu planujemy uruchomić 3000 zaawansowanych technologicznie automatów paczkowych, z czego 1500 zostanie zainstalowanych jeszcze w tym roku.

Pierwszych maszyn możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach. Allegro mówi o "pierwszej połowie roku".

Od 4 marca działa specjalna strona, gdzie zainteresowani udostępnianiem powierzchni mogą zgłaszać propozycje lokalizacji pod budowę sieci automatów paczkowych.

Polska - kraj maszyn do odbierania paczek?

Swoje maszyny stawia już Poczta Polska, coraz więcej bibliotek decyduje się na urządzenia, które ułatwiają odbiór i oddawanie książek. Co na to inPost, który do niedawna miał cały rynek dla siebie, a teraz musi zmierzyć się z nową konkurencją?

Otwiera się na… kierowców samochodów elektrycznych. InPost rusza z projektem "Green City", a nowe Paczkomaty, umożliwiające ładowanie samochodów elektrycznych, staną w pierwszym mieście w Polsce.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)