Allegro uruchamia własne "paczkomaty". Dostawa już następnego dnia

Allegro uruchamia własne "paczkomaty". Dostawa już następnego dnia

Allegro uruchamia własne "paczkomaty". Dostawa już następnego dnia
Źródło zdjęć: © fot. GettyImages
Klaudia Stawska-Magdziak
12.05.2021 07:30, aktualizacja: 08.03.2022 14:06

Allegro - największa platforma e-commerce w Polsce - planuje uruchomić własną sieć automatów paczkowych, nowe punkty odbioru oraz usługi logistyczne, dzięki czemu przesyłki trafią do klientów już dzień po nadaniu.

Allegro szykuje się na duże modernizacje, które rozpoczną się jeszcze w maju. To w tym miesiącu ruszą Allegro Punkty, które na początku powstaną we współpracy z siecią Kolporter.

  • Partnerska sieć zapewni naszym klientom odbiór przesyłek już dzień po nadaniu paczki, a dzięki współpracy z firmą Kolporter udostępniamy niemal 600 nowych punktów znajdujących się w pobliżu osiedli, pasaży czy galerii handlowych - wyjaśnił Łukasz Szczepański, dyrektor w Allegro.

Koszt dostawy do punktu odbioru w salonikach Kolporter wyniesie 8,99 zł, ale dla użytkowników Allegro Smart będzie on bezpłatny, jeśli zamówienie wyniesie min. 40 zł. Podobnie jak w przypadku dostawy np. do paczkomatów InPost, klient będzie miał możliwość śledzenia paczki, gdy ta zostanie nadana.

  • Skala sieci Kolportera i jej rozłożenie na mapie Polski zapewnia dostępność do tego typu usługi bardzo wielu osobom. Co ważne, saloniki są jednymi z nielicznych punktów sprzedaży, które są czynne, od wczesnych godzin porannych aż do wieczora - podkreślił Robert Szczepaniak, dyrektor marketingu Kolporter.

W bieżącym roku Allegro chce również postawić ok. 1500 własnych "paczkomatów". Liderem na tym polu niewątpliwie jest InPost, ale sieć automatów paczkowych chce również rozwijać Poczta Polska, AliExpress i DHL. Możemy się więc spodziewać, że niedługo miejski krajobraz mogą przysłonić nam tysiące kolejnych takich punktów odbioru i nadawania paczek.

Poza usprawnieniami dla klientów Allegro chce również uruchomić nowe usługi logistyczne, które pozwolą sprzedawcom na przechowywanie, pakowanie i wysyłanie swoich produktów. Wszystko to ma na celu skrócenie czasu oczekiwania na zakupy oraz sprawniejszą dystrybucję przesyłek. Jeśli plany się powiodą to skorzystają zarówno klienci jak i sprzedający.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)