Apple może wypuścić gogle VR za 11 tys. zł

Apple może wypuścić gogle VR za 11 tys. zł

Apple może wypuścić gogle VR za 11 tys. zł
Bolesław Breczko
05.02.2021 12:59, aktualizacja: 08.03.2022 14:19

Według niepotwierdzonych informacji Apple przygotowuje się do sprzedaży gogli wirtualnej rzeczywistości.

Plotki o zestawie wirtualnej rzeczywistości Apple krążą po internecie już od dłuższego czasu. Najnowsze (niepotwierdzone) informacje rzucają nowe światło na VR Apple.

Według najnowszych informacji portalu The Information zestaw wirtualnej rzeczywistości Apple będzie kosztował 3 tys. dolarów, czyli około 11 tysięcy złotych.

Jedną z najciekawszych informacji jest ta, że zestaw ma być wyposażony w dwa wyświetlacze o rozdzielczości 8K. Może to być najwyższa rozdzielczość w zestawie VR, bo do tej pory jeszcze żaden producent nie wypuścił produktu o tak szczegółowych wyświetlaczach.

Rozdzielczość jest jedną z najistotniejszych cech gogli VR. Obecne zestawy mają zazwyczaj rozdzielczość 1440x1440 pikseli. Powoduje to niewyraźny obraz i widoczne piksele. Cierpią na tym zwłaszcza szczegóły filmów i obrazów wyświetlanych w goglach.

Zaoferowanie przez Apple wyświetlacza o rozdzielczości 8K wydaje się być spójne z przekonaniami firmy, aby oferować wyłącznie produkty maksymalnie dopracowane i oferujące najwyższą jakość i doznania użytkownika.

Dodatkowo zestaw VR Apple ma być wyposażony w 12 kamer zewnętrznych, które będą odpowiedzialne za tracking ruchu rąk i dłoni. Dodatkową technologią będzie też śledzenie ruchu gałek ocznych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)