Asus ROG G701VI: pierwszy na świecie laptop z odświeżaniem 120 Hz i obsługą G‑Sync

Asus podjął śmiałą próbę umieszczenia w swoim laptopie wszystkich high-endowych podzespołów. W ten sposób powstał G701VI, dla którego VR i żadna gra nie stanowią wyzwania. Jak szybki jest najnowszy Asus z serii ROG?

Asus ROG G701VI: pierwszy na świecie laptop z odświeżaniem 120 Hz i obsługą G-Sync
Jarosław Balcerzak

Atrakcyjny design smukłej konstrukcji

Nowość jest bezpośrednim następcą modelu G701 i była już prezentowana m.in. na tegorocznych targach IFA w Berlinie. W ostatnich dniach G701VI zaczął pojawiać się w pierwszych sklepach, a jego specyfikacja pobudza wyobraźnię niejednego gracza. Najnowsze dzieło Asusa to laptop stworzony by ustanawiać rekordy i prowokować konkurencję.

Gabaryty 429 × 309 × 35 mm są jak na high-endowego laptopa 17” zaskakująco niewielkie. Zredukowano także jego wagę (3.8 kg), choć warto liczyć ją z wyjątkowo potężnym zasilaczem 330 W – łącznie będzie to z pewnością niemal 5 kg. Jakość wykonania wpisuje się w portfolio produktowe ROG: aluminiowa obudowa i podświetlana klawiatura tworzą świetne pierwsze wrażenie.

Obraz

Skylake, Pascal i dyski SSD w Raid

Asus promuje swojego laptopa jako pierwszego z panoramiczną matrycą 120 Hz z obsługą G-Sync. Warto przy tym dodać, że ekran jest matowy i wyświetla rozdzielczość FullHD w 72 % skali barwnej NTSC. Względem poprzednika nie zmieniły się natomiast procesory: to wciąż Core i7-6700HQ lub i7-6820HK. Pamięć RAM typu DDR4 może mieć łączny rozmiar do 64 GB.

Karta graficzna we wszystkich wariantach G701VI to GeForce GTX 1080 z 8 GB własnej pamięci VRAM i możliwością podkręcenia. Na dyski twarde (do 2 TB) producent wyznaczył dwa gniazda M.2 NVMe (PCIe 3.0 × 4) z opcją połączenia w RAID0. Łączność WiFi pracuje w standardzie 802.11ac, Bluetooth w wersji 4.0, a całością zarządza Windows 10 Home.

Obraz

Ilość złącz usatysfakcjonuje każdego kolekcjonera peryferiów. Nowy ROG posiada trzy USB 3.0, USB-C z ThunderBolt, gniazdo LAN (gigabitowy), HDMI, mini DisplayPort oraz czytnik kart. Energię w drodze zapewnia 6-komorowa bateria 93 Wh.

Dla graczy Asus przygotował klawiaturę z anti-ghostingiem i roll-overem dla 30 klawiszy, a także 5 dodatkowych przycisków makr. Najwyższą jakość odtwarzania audio zapewnia z kolei system Asus Sonic Audio z wbudowanym wzmacniaczem DAC ESS Sabre, oferującym dźwięk o częstotliwości próbkowania nawet 384 Hz / 32-bit.

Obraz

Gaming w standardzie premium

Seria G701VI to nie tylko udane odświeżenie sprawdzonego modelu, to także przypomnienie o znaczeniu marki ROG na gamingowym rynku. Ogromna wydajność, jaką oferują nowe laptopy Asusa może zostać zdominowana jedynie przez ewentualny throttling, a to zweryfikują dopiero popremierowe testy. Jeśli potwierdzą deklaracje producenta, nowy ROG jest skazany na sukces.

Choć pierwsze modele G701VI pojawiają się już w sklepach, Asus konsekwentnie milczy nt. rekomendowanych cen i daty premiery. Wiele wskazuje jednak na to, że lada dzień ulegnie to zmianie. Wersja z i7-6820HK, 32 GB pamięci RAM i 512 GB dyskiem SSD kosztuje obecnie ok. 3099 dol. Wariant z 64 GB RAM i dwoma SSD 512 GB sklepy wyceniły na ok. 3999 dol.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.