Asus ROG G752VS: laptop do gier z odblokowanym Intelem Skylake i GeForce GTX 1070

W Polsce debiutuje seria, dla której żadna gra nie stanowi wyzwania. Swoją nowość Asus wyposażył w najnowsze podzespoły i premierowe technologie. Czy różnicę wydajności między laptopami i desktopami można już uznać za umowną?

Asus ROG G752VS: laptop do gier z odblokowanym Intelem Skylake i GeForce GTX 1070
Jarosław Balcerzak

Stonowany design i ograniczona mobilność

Wygląd Asusa ROG G752VS jednoznacznie sygnalizuje przynależność do gamingowej serii, jednak do skrajnej ekstrawagancji mu daleko – na szczęście. Producent ograniczył agresywną stylistykę do tylnej krawędzi laptopa, dzięki czemu wciąż prezentuje się on stylowo i atrakcyjnie.

Gabaryty i waga przypominają o przeznaczeniu znacznie wymowniej: przy wymiarach 42.8 × 33.4 × 5.3 cm laptop waży 4.4 kg. W kategorii urządzeń z matrycą 17.3” nie jest to wynik rekordowo wysoki, ale w transporcie (zwłaszcza z ponad kilogramowym zasilaczem i akcesoriami) będzie dawał o sobie znać.

Obraz

Laptop gotowy na podkręcanie i najnowsze gry

Poszczególne modele serii G752VS korzystają z całej gamy ekstremalnie wydajnych podzespołów. Wśród procesorów są to jednostki Skylake od Intela, Core i7-6700HQ lub i7-6820HK. Pamięć RAM typu DDR4 fabrycznie podkręcono do 2400 MHz, a jej rozmiar może wynieść do 64 GB. Karta graficzna to GeForce GTX 1070 od NVidii, wyposażona w 8 GB pamięci GDDR5.

Zastosowane matryce to matowe LED-y w rozmiarze 17.3” i ze wsparciem G-Sync: 1080p, 1080p 120 Hz oraz 2160p. Na dane otrzymujemy wydajne SSD na PCIe (również w RAID) o pojemnościach 256 i 512 GB, a także HDD 1 TB 5400 / 7200 RPM lub 2 TB 5400 RPM. Napędem optycznym jest DVD lub Blu-ray, a systemem operacyjnym Windows 10 Home lub Pro.

Złącz, jak przystało na laptopa 17.3”, nie brakuje: Asus zdecydował się na trzy jacki audio, LAN, HDMI, USB 3.1 typu C, trzy USB 3.0, USB 3.1 typu C Thunderbolt, mini DisplayPort oraz czytnik SD. Komunikację bezprzewodową zapewnia Bluetooth 4.1 oraz WiFi 802.11ac, a za dźwięk odpowiada stworzony z Nahimic system Sonic Audio, złożony z dwóch głośników 2 W.

Obraz

Gracze skorzystają z pełnowymiarowej, podświetlanej klawiatury o skoku klawiszy 2.5 mm i 5 dodatkowych przyciskach makro. Nie zabrakło oczywiście anti-ghostingu, tym razem w wersji premium: to pierwsza na świecie klawiatura laptopa oferująca go dla 30 klawiszy jednocześnie.

Na szczególną uwagę zasługuje unikalny system chłodzenia, wykorzystujący ciepłowody, duże wentylatory i tzw. komorę parową 3D. Wypełniono ją płynem chłodniczym, zmieniającym po podgrzaniu formę z płynnej w gazową i odwrotnie. W rezultacie chłodzenie laptopa jest możliwe nawet po znaczącym przetaktowaniu podzespołów.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Laptop, któremu łatwo wybaczyć ograniczoną mobilność

Asus raz jeszcze udowadnia, że seria ROG wciąż jest innowacyjna, a produkowane pod jej szyldem laptopy oferują najwyższą wydajność. To zarazem świetny przykład jak skutecznie można niwelować wydajnościową różnicę między komputerami przenośnymi a desktopami. G752VS dobitnie wskazuje jak wiele można zaoferować w segmencie mobilnym.

Niewiadomą pozostaje czas pracy na 8-komorowej baterii, choć niewielu graczy uzależni od niego decyzję o zakupie. Ta seria powstała, aby zachwycać osiągami, mobilność oferując jako pomniejszą funkcjonalność. Trudno będzie mieć jej to za złe podczas gry w rozdzielczości 1080p, odświeżaniu 120 Hz i obsługą G-Sync. Pierwsze modele serii są już dostępne w Polsce, w cenie od 8699 zł.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.