Meizu Mix: smartwatch pracujący na baterii niemal 8 miesięcy

Strona głównaMeizu Mix: smartwatch pracujący na baterii niemal 8 miesięcy
21.08.2016 11:01
Meizu Mix: smartwatch pracujący na baterii niemal 8 miesięcy
Jarosław Balcerzak
Jarosław Balcerzak

Na platformie crowdfundingowej trwa zbiórka funduszy na pierwszy zegarek w ofercie Meizu. Ma być połączeniem klasycznego mechanizmu i wyglądu oraz funkcji smartwatcha. Czy taki kompromis ma szanse powodzenia?

Inteligentny zegarek w klasycznej formie

Trwa akcja pozyskiwania funduszy na ciekawy projekt Meizu, uznanego już producenta smartfonów. Jeśli się powiedzie (a wydaje się to kwestią czasu) już wkrótce do produkcji trafi specyficzna hybryda zegarka o analogowym mechanizmie oraz smartwatcha. Rozwiązanie o tyle ciekawe, że zapewniające najciekawsze i najważniejsze funkcje obu tych urządzeń.

W pierwszym momencie ciężko zorientować się, że Meizu Mix to więcej niż klasyczny czasomierz – koperta 42 mm ma typową formę i niewielką grubość, a tarcza nie odróżnia się od tych spotykanych w eleganckich analogowych zegarkach. Oba rodzaje zastosowanych pasków oraz bransoleta także reprezentują zegarmistrzowską klasykę. Potencjał zegarka „zdradza” dopiero praca diody i wibracje.

398243201758347424

Partner w fitnessie i asystent telefonu

Konstrukcja zegarka pozwala być spokojnym o jego wytrzymałość. Stalowa koperta zapewnia wodoodporność do 30 metrów, a tarczę skutecznie chroni szkło szafirowe. Rezygnując z typowego dla smartwatchów wyświetlacza uzyskano imponujący czas pracy na baterii: pojemność 270 mAh zapewni działanie przez 240 dni.

Monitorowanie aktywności fizycznej umożliwi wbudowany akcelerometr i żyroskop. Ze smartfonem połączymy się za pomocą Bluetooth 4.0 LE, a zebrane dane przejrzymy w dedykowanej aplikacji na Androida. Skonfigurujemy w niej także zegarek, m.in. dostosowując różne typy wibracji do powiadomień.

398243201758544032

Świecić przykładem, a nie kolejnym ekranem

W przypadku sukcesu Meizu udowodni, że takie produkty mają przed sobą przyszłość. Smartwatche początkowo wzbudzały zainteresowanie, które skonfrontowane z jedno- lub dwudniowym czasem pracy na baterii bardzo szybko zgasło. Użytkownicy smartfonów byli idei przychylni, ale nie za cenę codziennego podłączania ładowarki. Kolejnym etapem było pójście w przeciwną stronę, czyli proste do granic możliwości opaski finessowe. Ciężko je jednak stawiać w jednym szeregu z zegarkami.

Takie inicjatywy mogą pogodzić najlepsze co mają do zaoferowania wszystkie powyższe produkty. Klasyczny i elegancki wygląd, długi czas pracy na baterii oraz szereg opcji związanych z powiadomieniami i monitorowaniem aktywności. Taki kompromis powinien zadowolić większość użytkowników dotąd sceptycznych wobec smart-zegarków. Cena Meizu Mix została ustalona na 150 dol. (pasek jeansowy), 195 $ (pasek skórzany) oraz 225 dol. (bransoleta stalowa). Premierę wstępnie wyznaczono na październik 2016, na początek w Chinach.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)