Asus ROG Swift PG258Q: gamingowy monitor z odświeżaniem aż 240 Hz

Nowy monitor dedykowany esportowcom trafił właśnie do sprzedaży w Polsce. Graczom zapewni rekordową dynamikę odświeżania ekranu, błyskawiczny czas reakcji i wsparcie Nvidia G-Sync. W jakie rozwiązania wyposażył go Asus?

Asus ROG Swift PG258Q: gamingowy monitor z odświeżaniem aż 240 Hz
Jarosław Balcerzak

Ekstrawagancki design i funkcjonalna konstrukcja

Monitor ROG Swift PG258Q oficjalnie zapowiedziano w październiku ubiegłego roku. Miał stanowić produkt dedykowany najbardziej dynamicznym grom, w szczególności tytułom znanym z zawodów esportowych. Zainteresowanie wzbudzał nie tylko iście ekstremalną specyfikacją, ale i futurystycznym wyglądem świetnie wpasowującym się w stylistykę serii ROG.

24,5-calowy PG258Q ma wymiary 564,1 × 383,7 × 253,7 mm, a jego waga wynosi 5,6 kg. Występuje wyłącznie w jednej wersji kolorystycznej, łączącej barwy dark grey oraz plasma copper – a więc matową, ciemną szarość z miedzianymi wstawkami. W jego podstawie Asus umieścił konfigurowalne oświetlenie Light Signature.

Obraz

Nachylenie ekranu można regulować w zakresie od -5 do 20˚, obrót na oba boki od -50 do 50˚, wysokość na odcinku 12 cm, nie zabrakło także funkcji pivota. Na odwrocie obudowy znalazł się 5-kierunkowy joystick, 4 przyciski oraz komplet złącz: DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, słuchawkowy audio jack oraz dwa USB 3.0.

Gniazda estetycznie ukryto pod maskownicą, a przewody można wygodnie schować w podstawie. Monitor jest zgodny ze standardem VESA (100 × 100), co umożliwia jego zawieszenie na kompatybilnych uchwytach ściennych bądź biurkowych.

Obraz

Rekordowa płynność obrazu

ROG Swift PG258Q wyposażono w 24,5-calową matrycę TN o rozdzielczości FullHD (1920 × 1080 pikseli). Jej kontrast wynosi 1000:1, jasność 400 cd/m2, kąty widzenia 170˚/160˚, a czas reakcji 1 ms. Największe emocje rozbudza jednak imponująca częstotliwość odświeżania: 240 Hz spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników dynamicznych gier.

Monitor wspiera G-Sync Nvidii, dzięki czemu uniknięto efektu smużenia czy rozdarć obrazu. Obsługuje także alternatywną technologię NVidia Ultra Low Motion Blur, co przekłada się na wyraźniejszy obraz obiektów w ruchu. Wyeliminowano także uciążliwe migotanie obrazu (Flicker-free).

Obraz

Dla graczy przygotowano tryby GameVisual i funkcję GamePlus. Pierwsze z nich to fabrycznie przygotowane zestawy ustawień uporządkowane w sześć gotowych profili: FPS, RTS/RPG, Racing, sRGB, Cinema i Scenery. Kolejna funkcjonalność to przydatne w cyfrowej rozgrywce nakładki: na celownik oraz poziomująca, a także licznik FPS oraz czasowy.

Na entuzjastów treści w 3D czeka obsługa NVidia 3D LightBoost oraz 3D Vision 2. Wraz z kompatybilnymi kartami GeForce GTX i okularami 3D zapewnią one jasny i wyraźny obraz w trójwymiarze. Nie mogło zabraknąć także funkcji Ultra Low Blue Light, które poprzez redukcję emisji niebieskiego światła pozwala na dłuższe korzystanie z monitora bez nadmiernego obciążania wzroku.

Obraz

Dedykowany esportowcom i entuzjastom

Nowy monitor w serii ROG wymownie przypomina że to jeszcze nie koniec rynkowej kariery matryc typu TN. Wsparte obszernym zestawem technologii i starannym wykonaniem mogą się bowiem sprawdzić w tak popularnej dziedzinie jak wyczynowa rozgrywka turniejowa. Trudno o model lepiej do niej dostosowany niż właśnie PG258Q.

Za cenę węższej palety barw czy niższego kontrastu zapewni on bezprecedensową płynność gier FPS, w pełni wykorzysta potencjał GeForce’ów GTX, a jednocześnie będzie stanowił prawdziwą ozdobę biurka entuzjastów gamingowej stylistyki. Monitor jest już dostępny w Polsce, aktualnie wyłącznie w sklepie X-kom, wyceniony na 2899 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.