Iiyama G‑Master GB2783QSU: 27" monitor do gier z czasem reakcji 1 ms i wsparciem FreeSync

Wśród gamingowych monitorów japońskiego producenta debiutuje nowy model. Wyróżnia go szybki czas reakcji, wysoka rozdzielczość i rewelacyjna jasność matrycy. Czy w swoim segmencie cenowym przewyższa konkurentów?

Iiyama G-Master GB2783QSU: 27" monitor do gier z czasem reakcji 1 ms i wsparciem FreeSync
Jarosław Balcerzak

13.10.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:13

Debiut produktowej linii Silver Crow

Iiyama swoją monitory do gier od dłuższego czasu produkuje w trzech seriach: Black Hawk, Red Eagle oraz Gold Phoenix. Do powyższych dołącza właśnie Silver Crow, z flagowym przedstawicielem w postaci 27” monitora GB2783QSU.

Nowość mierzy sobie 622.5 × 400.5 × 230 mm i waży 6.1 kg. Monitor wyposażono w cienkie ramki wokół ekranu, przyciski umieszczając na prawej dolnej krawędzi. Kolorystyka prezentuje się neutralnie, ale elegancko: obudowę ekranu wykonano w kolorze czarnym a podstawę – w srebrnym. Wśród złącz znajdziemy: HDMI, DisplayPort, DVI, trzy USB 3.0 oraz dwa jacki 3.5.

Obraz

Wyróżniająca się rozdzielczość, kontrast i jasność

Premierowy monitor dysponuje 27” matrycą TN-LED w proporcjach 16:9 i rozdzielczości qHD, czyli 2560 × 1440. Czas reakcji skrócono do zaledwie 1 ms, częstotliwość odświeżania wynosi do 75 Hz, a jasność osiąga imponujące 350 cd/m². Współczynnik kontrastu statycznie osiąga typowe 1000:1, podczas gdy dynamicznie już 12 mln:1. Kąty widzenia mają wartość 170° / 160°.

Jakość wyświetlania zapewniają również technologie low blue light i flicker free, a więc ograniczające emisję niebieskiego światła i migotanie ekranu. Zaimplementowano także wsparcie dla AMD FreeSync (połączenie przez DisplayPort), dzięki czemu posiadacze zgodnych kart graficznych uzyskają płynny obraz nawet w najbardziej dynamicznej rozgrywce.

Na graczy czeka również szereg predefiniowanych ustawień, dedykowanych określonym gatunkom produkcji, a wśród nich FPS i strategie. Nie zabrakło wbudowanych głośników 2 × 2 W, regulacji kąta nachylenia od -5° do 22° oraz wysokości w zakresie 13 cm. Monitor jest zgodny ze standardem VESA (100 × 100) i wyposażony w obustronny PIVOT.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]

Kontrowersyjny debiut

Zawsze gdy debiutuje premierowa seria, możemy się spodziewać czegoś nowego. Innowacji i świeżości w ofercie, zmienionego spojrzenia na produkt, zarówno w kontekście jego stylistyki, jak i funkcjonalności. Niestety, tym razem wrażenie robi wyłącznie wysoka rozdzielczość i zwiększona jasność ekranu.

Niezrozumiały jest wybór typu matrycy – TN w 75 Hz w tym przedziale cenowym nie powinien występować. Konkurencja oferuje IPS i VA, odświeżane przynajmniej w 120 Hz. Dołączając do nich technologie pokroju aktywnej redukcji najciemniejszych fragmentów obrazu podczas rozgrywki.

Monitor można byłoby uznać za pewien kompromis, kierowany w stronę mniej zamożnych i wymagających graczy, jednak cena 1499 zł skutecznie pozbawia złudzeń – nowość ma podjąć rywalizację z flagowymi modelami konkurencji. Oby jej rezultat zapewnił nam w przyszłości lepszą relację ceny do jakości. Iiyama GB2783QSU jest już dostępna w polskich sklepach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.