Automatyczny odkurzacz iRobot Roomba i7+ sam wyrzuci zebrane śmieci

Automatyczny odkurzacz iRobot Roomba i7+ sam wyrzuci zebrane śmieci

Automatyczny odkurzacz iRobot Roomba i7+
Automatyczny odkurzacz iRobot Roomba i7+
Łukasz Michalik
07.09.2018 08:00, aktualizacja: 09.03.2022 09:13

Roboty sprzątające mają liczne zalety, jednak – mimo sporej autonomii – większość z nich ciągle wymaga od nas co pewien czas chwili uwagi. Nowy model iRobot Roomba i7+ rozwiązuje ten problem. Robot nie tylko sam posprząta, ale również opróżni swój pojemnik ze śmieciami.

Automatyczne odkurzacze, nazywane przez producentów znacznie dostojniej robotami sprzątającymi, potrafią coraz więcej. Obok budżetowych modeli, poruszających się losowo po pomieszczeniu, bardziej zaawansowane modele – jak iRobot Roomba 980 czy Dyson 360 Eye – potrafią samodzielnie orientować się w nieznanym otoczeniu, tworzyć jego mapę i na jej podstawie planowo sprzątać mieszkanie.

Zaawansowana technologia staje się coraz bardziej dostępna, czego dobrym przykładem jest odkurzacz Xiaomi MiJia Mi Robot Vacuum, łączący przystępną cenę, obsługę poprzez aplikację mobilną i umiejętność samodzielnej orientacji w otoczeniu.

Nowy robot sprzątający iRobot Roomba i7+

Tym samym tropem podąża najnowszy model marki iRobot. Roomba i7+, który wydaje się powielać rozwiązania znane z poprzedniego flagowca marki, modeli Roomba 980. Ma podobny wygląd, interfejs i kamerę, pozwalającą na orientowanie się w rozkładzie pomieszczenia.

Automatyczny odkurzacz iRobot Roomba i7+
Automatyczny odkurzacz iRobot Roomba i7+

Co istotne, nowy model ma współpracować z asystentami głosowymi, rozumieć nadane przez użytkowników nazwy pomieszczeń, a przede wszystkim zapamiętywać mapę mieszkania i wykorzystywać ją podczas kolejnych sesji sprzątania. Poprzednik za każdym razem musiał tworzyć ją na nowo.

Automatyczny odkurzacz iRobot Roomba i7+
Automatyczny odkurzacz iRobot Roomba i7+

Bezobsługowy automatyczny odkurzacz

Najważniejszą innowacją, wprowadzoną przez model iRobot Roomba i7+ jest jednak względna bezobsługowość – odkurzacz nie tylko sam posprząta mieszkanie, ale po podłączeniu do stacji dokującej wyrzuci zebrane śmieci do podłączonego do stacji, specjalnego zbiornika, który automatycznie wyssie kurz z pojemnika odkurzacza.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Forget About Vacuuming for Months | Roomba® i7+ | iRobot®

IRobot Roomba i7+ - cena

Co istotne, do działania tej funkcji potrzebne będą specjalne worki, których potrójny pakiet ma kosztować 15 dol. Według producenta jeden worek ma wystarczyć na miesiąc. Cena nowego odkurzacza w komplecie ze stacją dokującą ma wynieść 950 dol. (przy zakupie osobno – 700 dol. Za odkurzacz i 300 za stację), czyli – bez polskich podatków – około 3,5 tys. zł, czyli mniej więcej tyle samo, ile obecnie kosztuje w polskich sklepach topowy model marki iRobot, Roomba 980.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)