Avtek Micker Pro – zabawka i do tańca, i do… różańca

Strona głównaAvtek Micker Pro – zabawka i do tańca, i do… różańca
05.08.2020 09:52
Avtek Micker Pro – zabawka i do tańca, i do… różańca
Jakub Wątor
Jakub Wątor

Nie spełnił kluczowej potrzeby, na której mi zależało, ale spełnił kilka takich, o których wcześniej nie pomyślałem.

Bezprzewodowy mikrofon – kiedyś na takich śpiewały tylko zagraniczne gwiazdy pop. W Polsce liderzy bandów wili się pomiędzy wielometrowymi kablami na scenie, niekiedy zahaczając o nie, a dość często przerzucając – a to wokół kolumny, a to wokół statywu. Widać było, gdzie jest amatorka, a gdzie profeska.

Na szczęście te czasy już minęły i i dziś tę profeskę możemy mieć w domu. Avtek Micker Pro to jeden z wielu na rynku – szybki rzut oka na Allegro i widać rozpiętość cenową w tym segmencie - od 50 zł do 2000 zł. Jeśli więc można tak określić, to Avtek jest ze średniej półki – kosztuje 899 zł.

Za co ta kwota i czy warto? Tu wszystko zależy od sposobów wykorzystania. Jeśli patrzeć na możliwości – cena nie jest wygórowana, jeśli na potrzeby – tu oczywiście zależy od indywidualnego przypadku.

Ja na hasło „mikrofon bezprzewodowy” od razu pomyślałem o amatorskim, domowym nagrywaniu wokali. Niestety, to nie ten sprzęt. Na ten cel musiałem sobie kupić klasyczny mikrofon pojemnościowy z kablem. Pojemnościowy, czyli zbierający dźwięki z przestrzeni wokół.

Avtek Micker Pro zaś to mikrofon dynamiczny, czyli zbierający dźwięk tylko, gdy mówi się wprost do niego, nie stojąc z boku, ani nie stojąc dalej od niego niż ok. 20 cm. To nie błąd, bo mikrofon ten służy do czynności, przy których dźwięki „z boku” robiłyby za niepotrzebny szum.

Do tańca i różańca

A jakie to okazje? Jest ich wiele. Sam początkowo nie wiedziałem, jak go wykorzystać w mieszkaniu, ale okazje same się zaczęły nadarzać. Impreza na kilkanaście osób? Szybko można zaprowadzić spokój, przemawiając przez mikrofon. Karaoke na tej imprezie? Jak najbardziej! Wyobrażam sobie, że równie dobrze sprawdzi się w salach na wykładzie, konferencji czy prelekcji. Trochę to straszne, ale mój egzemplarz testowy dobrze wypadł także na… pogrzebie, gdy doszło do wygłaszania przemów.

Spotify? Nie, dziękuję. Przyszłość muzyki to internetowe stacje
Spotify? Nie, dziękuję. Przyszłość muzyki to internetowe stacje

Producent podpowiada też inne sposoby wykorzystania: wycieczka po mieście z grupą i przewodnikiem, pilotowanie tej grupy w autobusie, przedszkola, szkoły i w ogóle publiczne wystąpienia, zawody sportowe. Ba – po podłączeniu kablem (jest tu liniowe wejście audio) może też służyć po prostu za głośnik, z którego słuchamy muzyki. W każdej tej sytuacji z pewnością taki mikrofon się przyda.

Małe, a efektowny

Zwłaszcza że jest wyjątkowo kompaktowy – to tylko jedna rzecz, sam mikrofon. Ma 26 cm długości i waży niecałe 300 gram – i to mimo że ma w środku kilka różnych elementów. Oprócz samego mikrofonu to także wzmacniacz i dwa głośniki w sumie mające moc 10W. Zatem mówimy do jednej końcówki urządzenia, a drugą wychodzi nasz głos. Sam sprzęt schowany w etui zmieści się zaś nawet w zwykłej torebce podręcznej.

W zestawie ma też ładowarkę i smycz na szyję. Mikrofon ładowany jest na złączu USB-C. Potrzebuje 2,5h do pełnego naładowania, by potem móc działać przez 6 godzin bez przerwy.

Avtek ma trzy poziomy głośności i dwie dodatkowe opcje. Pierwsza z nich to opcja „echo”, która daje efekt pogłosu. Przyjemny i ciekawy, ale na dłuższą metę irytujący. Druga zaś opcja to tzw. „buzzer”, czyli donośny jednostajny sygnał dźwiękowy na tonach tak wysokich, że człowiek czuje, jakby ktoś robił mu akupunkturę bębenków w uszach. Bardzo skuteczna opcja, gdy natychmiast chce się zwrócić czyjąś uwagę lub wręcz przywołać tę osobę do porządku.

Praktyczne sytuacje, w których Avtek Micker Pro się przydaje, pewnie nie zdarzają się codziennie. Ale gdy już się natrafią, jest on bardzo przydatnym narzędziem. Odkąd z niego korzystam, zupełnie inaczej patrzę na prowadzenie eventów czy choćby bycie gospodarzem domu podczas prywatki.

382051730764792927

Cena może nieco odstraszać, ale płacimy za jakość i – jak wspomniałem wyżej – za spełnienie własnych potrzeb, o ile one faktycznie występują.

Dane Avtek Micker Pro:

  • Nominalna moc wyjściowa: 10W
  • Pasmo przenoszenia: 200 Hz-15 kHz (+/-2 dB)
  • Długość: 260 mm
  • Waga: 300 g
  • Czas działania: ok. 6 h (bateria Li-Ion 7,4 V 1100 mAh)
  • Ładowanie : 5 V DC, 1 A, USB typu USB C
  • Czas pełnego naładowania: 2,5 h
Udostępnij:
Komentarze (0)