Bateria telefonu pada w chłodne dni? Sprawdź, jak to zmienić

Znalezienie odpowiedniego sposobu na oszczędzanie baterii telefonu w zimie to częsty problem wielu użytkowników. Z pomocą przychodzą wypróbowane sposoby na zwiększenie wydajności urządzeń.

Dlaczego smartfon szybciej pada w chłodne dni?
Dlaczego smartfon szybciej pada w chłodne dni?
Źródło zdjęć: © Pexels.com | Tima Miroshnichenko

07.11.2024 | aktual.: 07.11.2024 13:23

Baterie litowo-jonowe, które zasilają większość współczesnych smartfonów, są szczególnie wrażliwe na zimno. Podczas mrozów jony wewnątrz baterii poruszają się wolniej, co skutkuje szybszym rozładowywaniem się telefonu. Niekiedy urządzenie może się wyłączyć, mimo że wskaźnik baterii pokazuje jeszcze energię na poziomie 30 proc.

Praktyczne sposoby na oszczędzanie baterii w zimne dni

Aby wytrzymałość baterii była większa w chłodne dni, warto włączyć tryb oszczędzania energii, który ogranicza zużycie zasobów smartfona. Ustawienia te można łatwo włączyć w menu telefonu. Istotne jest także wyłączanie zbędnych funkcji, jak np. automatyczne aktualizacje czy usługi śledzące lokalizację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chcąc chronić telefon przed zimnymi temperaturami, warto go trzymać w wewnętrznej kieszeni ubrania, zamiast w torebce czy plecaku. Dodatkowo używanie bezprzewodowych słuchawek umożliwia pozostawienie urządzenia w ciepłej kieszeni podczas korzystania z niego.

Optymalizacja ustawień systemowych

Aktualizacje systemowe są kluczowe dla poprawy zarządzania energią. Producenci regularnie wprowadzają zmiany, które mogą przedłużyć czas działania baterii. Należy również pamiętać o dostosowaniu aplikacji do ręcznego śledzenia lokalizacji i ustawieniu powiadomień tylko na żądanie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.