BenQ RP552H: ogromny, dotykowy monitor pomoże nam w nauce

BenQ wprowadził właśnie do swojej oferty 55-calowy monitor dotykowy, który został wyposażony w kilka ciekawych technologii.

BenQ RP552H: ogromny, dotykowy monitor pomoże nam w nauce
Łukasz Skałba

07.07.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:40

Na pierwszy rzut oka, BenQ RP552H wygląda jak zwykły telewizor. Są to jednak tylko pozory, bo tak naprawdę jest to wielki dotykowy panel, który sprawdzić ma się idealnie w szkołach i na uczelniach.

Dobre parametry to nie wszystko

Wyświetlacz ma przekątną 55 cali i pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wydaje się to wystarczającą wartością jeśli weźmiemy pod uwagę domyślne zastosowanie produktu - sektor edukacyjny. Dobrze, że producent zadbał również wysoką jasność na poziomie 350 nitów. Umożliwi to korzystanie z urządzenia nawet w mocno oświetlonym pomieszczeniu.

Zdrowy dla oczu

Producent dużo uwagi poświęca technologiom, które mają chronić nasz narząd wzroku, szczególnie wrażliwy u dzieci. Otrzymujemy więc matrycę wyposażoną w technologię Flicker-free. Jest to rodzaj podświetlenia LED w którym został wyeliminowany, męczący na dłuższą metę, problem migotania obrazu.

Obniżony został również poziom emisji światła niebieskiego (technologia Low Blue Light), które często wpływa na nasz organizm negatywnie, na przykład rozregulowując zegar biologiczny).

Obraz

Przystosowany dla uczniów

Zewnętrzna powłoka monitora to hartowane szkło o grubości aż 4 mm. Ma to zabezpieczyć urządzenie przed sprawiającymi kłopoty uczniami. Mamy również powłokę antyodblaskową, która minimalizuje refleksy do minimum i zwiększa kontrast obrazu, który dociera do naszych oczu.

Wygoda obsługi

BenQ chwali się zastosowaniem panelu wykrywającego dotyk dzięki podczerwieni (IR Touch). Koncern twierdzi, że jest on wybitnie czuły i dokładny. Digitizer może wykryć do 10 palców jednocześnie z dokładnością 32 767 x 32 767 punktów, co ma umożliwić pracę kilku osobom na raz.

Cóż, mi się jednak wydaje, że panele oparte na pojemnościowym wykrywaniu dotyku są znaczenie lepsze i dokładniejsze, no ale co ja tam wiem…

Uniwersalność i specjalny Android

BenQ deklaruje, że jego nowy interaktywny monitor należy do urządzeń typu Plug&Play. Oznacza to tyle, że nie musimy instalować żadnych dodatkowych sterowników, aby korzystać na nim z Windowsa, Mac OS X, Linuxa czy Chrome OS.

Wystarczy, że do jednego z wielu dostępnych złączy (m.in.: D-sub, HDMI, DVI-D, Display Port, BNC, RCA, liniowe audio, RJ45, RC232, USB Player) podłączymy komputer lub dowolne inne źródło sygnału działające na jednym z wyżej wymienionych systemów operacyjnych.

Obraz

Chociaż, tak w sumie, to nawet nie trzeba nic podłączać. BenQ RP552H ma bowiem preinstalowaną specjalną wersję systemu Android przeznaczoną do użytku w szkołach. Mamy więc domyślnie wbudowane aplikacje takie jak WPS Office, Media Player czy EZWrite 3.0, będący zestawem interaktywnych narzędzi do prowadzenia kreatywnych zajęć z uczniami.

Dbałość o szczegóły

Nowość BenQ na pierwszy rzut oka wydaje się być całkiem dopracowanym produktem. ma dobre parametry, dba o wzrok uczniów i jest tak uniwersalny jak to tylko możliwe.

Dodatkowo ma wbudowane 2 10-watowe głośniki stereo, co czyni go całkowicie samowystarczalnym urządzeniem. Warto jeszcze wspomnieć o bardzo łatwym dostępie do wszystkich złączy (pod ekranem, z przodu) oraz o czujniku oświetlenia, który automatycznie dostosuje jasność ekranu do otoczenia.

Cena monitora oraz jego dostępność nie jest jeszcze znana.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.