Benq ZOWIE: monitory esportowe do gry na konsolach

Portfolio sprzętu gamingowego ZOWIE firmy Benq wzbogaciło się o dwa monitory dedykowane grom konsolowym. Oferują one wzorową jakość obrazu i krótki czas reakcji, a przy tym nie obciążają wzroku gracza. Czym jeszcze będą się wyróżniać?

Benq ZOWIE: monitory esportowe do gry na konsolach
Jarosław Balcerzak

27.08.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:28

Solidna konstrukcja o konsolowym przeznaczeniu

Specjalizacja podzespołów postępuje, a oferty producentów roszerzają się już o sprzęt nie tylko do gier, ale wręcz zoptymalizowany pod konkretną platformę. W zgodzie z tym trendem, gamingowa linia produktów BenQ o nazwie ZOWIE rozszerzy się o dwa modele monitorów 16:9 stworzone na potrzeby konsolowego esportu. 24-calowy RL2460 oraz 27-calowy RL2755 mają zapewnić przewagę nad telewizorami dzięki szeregowi technologii gwarantujących jakość i płynność obrazu.

Oba modele to solidne konstrukcje z grubymi, matowymi ramkami zaprojektowanymi tak, aby obijały jak najmniej światła wytwarzanego przez matrycę. Model 24-calowy wyposażono również w pivot oraz regulację wysokości położenia ekranu względem podstawy w zakresie 110 mm. Odchylenie pionowe obu monitorów jest regulowane w zakresie 5-20°. Nie zabrakło również stereofonicznych głośników – dysponują one mocą 2 x 2 W.

Benq RL2460
Benq RL2460

Zaawansowana technologia wyświetlania i korekcji obrazu

Matryce TN w obu monitorach oferują rozdzielczość 1920 × 1080 i odświeżanie pionowe 60 Hz. Czas reakcji GtG to zaledwie 1 ms, kontrast 1000:1, a jasność jest zależna od modelu i wynosi: 250 cd/m w 24-calowym oraz 300 cd/m w 27-calowym. Także komplet złącz nieco się różni: w modelu mniejszym jest to D-Sub, DVI, trzy HDMI oraz wyjście audio minijack, tymczasem w modelu większym znalazły się tylko dwa HDMI, ale dołączono również wejście liniowe.

Wzorowe wyświetlanie obrazu zapewnia technologia Flicker-Free, dzięki której nie doświadczymy migotania na żadnym poziomie jasności. Zapewnia ona również większy komfort rozgrywki i zmniejsza znużenie wzroku. O ten ostatni dba także zaimplementowana w ZOWIE zmniejszona emisja niebieskiej składowej widma światła białego, czyli technologia Blue Light.

Dwie funkcje zainteresują graczy w szczególności: pierwszą z nich jest Black eQualizer. Dzięki niej na najciemniejszych partiach obrazu dostrzeżemy więcej szczegółów bez ryzyka nadmiernego rozjaśnienia reszty obrazu. Drugie z udogodnień to zdefiniowane tryby ustawień, między którymi możemy się wygodnie przełączyć jednym przyciskiem. Niezależnie więc, czy rywalizujemy w FPS czy FTG – monitor jest na nie przygotowany.

Benq RL2755
Benq RL2755

Monitory dla profesjonalistów i entuzjastów konsolowej rozgrywki

Trudno nie uznać nowych monitorów ZOWIE za naprawdę dedykowane do deklarowanego przeznaczenia. Stworzone i zoptymalizowane z myślą o grach takich jak COD, Tekken, Halo, Mortal Kombat czy FIFA – mają jednoznacznie wskazać dystans, jaki telewizory mają jeszcze do nadrobienia.

Ostatnim argumentem na korzyść tych ostatnich pozostała przekątna, jednak przemówi ona głównie do graczy okazjonalnych - profesjonaliści będą ponad wszystko oczekiwać jakości obrazu. Oba nowe monitory od BenQ pojawią się w sklepach na przełomie sierpnia i września, model 24” w rekomendowanej cenie 1069 zł, a 27” za 1289 zł. Producent objął je 36-miesięczną gwarancją door-to-door.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.