Dell Inspiron 7459 AIO: domowe centrum multimedialne z panelem dotykowym i kamerą 3D

W ofercie Della pojawił się nowy komputer typu All-In-One, Inspiron 7459. Wydajnością i wygodą obsługi ma zapewniać obsługę multimediów na najwyższym poziomie.

Dell Inspiron 7459 AIO: domowe centrum multimedialne z panelem dotykowym i kamerą 3D
Jarosław Balcerzak

23.07.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:37

Estetyka i minimalizm na pierwszym planie

Nowy Inspiron prezentuje się nowocześnie i elegancko - tak, jak na tę serię Della przystało. Nie iskrzy się mnóstwem światełek, nie eksponuje agresywnych krawędzi obudowy – wyglądem równie dobrze wkomponuje się w wystrój domu, jak i biura. Przegubowa stopa komputera pozwala złożyć go do pozycji płaskiej (m.in. do transportu), a złącza umieszczone w podstawie monitora nie rzucają się w oczy.

Dotykowy ekran 23.8" w rozdzielczości FullHD wydaje się dobrze dobranym rozmiarem. Kolejne cale nadałoby konstrukcji ciężaru i gabarytów a niekoniecznie poprawiły komfort użytkowania.

Nieodłącznym elementem całości jest oczywiście bezprzewodowy komplet klawiatury z myszką. Pierwsza z nich jest przy tym wyjątkowo kompaktowa, choć bez straty na wielkości klawiszy i klawiaturze numerycznej. Pierwsze wrażenie – w zależności od naszych upodobań i oczekiwań – może więc być dobre lub neutralne.

Dell Inspiron 7459
Dell Inspiron 7459

Podzespoły najnowszej generacji

Niewielkie rozmiary komputera często zwiastują wiele technologicznych kompromisów. Pod tym właśnie względem Inspiron 7459 zaskakuje najbardziej: sercem konfiguracji jest procesor Intel Core i7-6700HQ szóstej generacji, wspierany przez nawet 16 GB pamięci DDR4.

Dane zapiszemy na dyskach SSD 32 GB oraz HDD 1 TB, a zadania 3D obsłuży karta graficzna NVidia GeForce 940M, wyposażona w 4 GB własnej pamięci GDDR3. Całością zarządzamy z poziomu Windowsa 10.

Najbardziej intrygującą z zaimplementowanych technologii jest Intel Real Sense, korzystająca z wbudowanych w ekran kamer i czujników. Rejestruje ona obraz w trójwymiarze, umożliwiając użytkownikowi komunikację z komputerem przy pomocy gestów czy mimiki twarzy. Na tym jej możliwości się jednak nie kończą – pozwala ona również dynamicznie zmienić tło podczas m.in. streamingu gier.

Obraz

Udana kompaktowa konstrukcja

Zaprezentowany model Inspirona pozwoli użytkownikowi na naprawdę wiele. Połączenie wydajności najnowszych generacji procesora, pamięci RAM i dysku SSD umożliwi pracę z płynnością dorównującą niejednemu klasycznemu desktopowi. Jego możliwości nie plasują go przy tym w kategorii wyłącznie sprzętu biurowego – a to dzięki naprawdę wydajnej jak na te gabaryty karcie graficznej. Sugeruje to zresztą sam producent, do komputera dołączając nie tylko pakiet oprogramowania, ale również gier z Tom Clancy’s Rainbow Six Siege na czele.

Inspiron AIO 7459 jest więc konstrukcją całkiem uniwersalną i zdolną poradzić sobie z większością zastosowań multimedialnych. Producentowi udało się to uzyskać dzięki sięgnięciu po najwydajniejsze podzespoły mieszczące się w tak kompaktowej obudowie.

Jedynym zastosowaniem, w jakim Inspiron będzie musiał jednoznacznie ustąpić pola mocnym desktopom i bardzo wydajnym notebookom, jest dopiero zaawansowany gaming. Nowy model Della można więc polecić niemal każdemu zainteresowanemu nowoczesnym komputerem o niewielkich rozmiarach. Cena Inspirona AIO 7459 rozpoczyna się od 5299zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.