Asus ROG Swift PG248Q: 24‑calowy monitor 180 Hz dla esportowców i wymagających graczy

Już wkrótce do sprzedaży trafi nowy monitor Asusa dedykowany esportowcom. Zastosowane technologie mają zapewnić wyjątkowo wyraźny i dynamiczny obraz. Czy swoich zwolenników znajdzie także poza esportem?

Asus ROG Swift PG248Q: 24-calowy monitor 180 Hz dla esportowców i wymagających graczy
Jarosław Balcerzak

Cienkie ramki, komplet złącz, technologie NVidii

Nowy model monitora prezentuje się w zgodzie z potrzebami entuzjastów gier komputerowych. Podstawa jest masywna i solidna, podczas gdy obramowanie ekranu wyjątkowo cienkie i ułatwiające zestawienie kilku monitorów. Połyskujący LED-owy okrąg na podstawie i ostro zakończone krawędzie nie budzą wątpliwości – to produkt dla graczy. Dobre wrażenie podtrzymuje pełna gama złącz: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, USB 3.0 ×2 oraz wyjście audio.

Asus Swift PG248Q korzysta z technologii NVidia G-Sync, a także jest kompatybilny z zestawem NVidia 3D Vision 2. Pierwsza z nich redukuje opóźnienia i zakłócenia wyświetlania, zapewniając płynniejszą rozgrywkę. Na jakości zyskuje również obraz w 3D, a to z kolei dzięki NVidia 3D LightBoost. Kolejnym zakupowym argumentem dla posiadaczy zielonych kart GTX 1060 lub wyższych będzie możliwość podniesienia natywnej częstotliwości odświeżania ze 144 do 180 Hz.

Obraz

Monitor dostosowujący się do treści i użytkownika

Swift PG248Q dysponuje matrycą TN w rozdzielczości FullHD, w proporcjach 16:9 i o kontraście 1000:1. Równomierne i jasne podświetlenie zapewnia technologia WLED, czas reakcji to zaledwie 1 ms, a kąty widzenia to przyzwoite 170°/160°. Warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania, która poza modelem karty graficznej jest także zależna od wykorzystanego złącza. Korzystając z HDMI uzyskamy 60 Hz, ale już pod DisplayPort natywnie będzie to 144 lub 180 Hz (NVidia GTX serii 10).

Asus zadbał również o szereg usprawnień dla miłośników dynamicznej rozgrywki. Dedykowany przycisk szybkiego dostępu GamePlus zapewnia graczom kilka wygodnych ustawień takich jak licznik FPS, nakładka na celownik czy lepsza synchronizacja obrazu na kilku monitorach. Z samego poziomu OSD monitora gracze mają z kolei dostęp do funkcji GameVisual, która oferuje sześć różnych trybów wyświetlania, dostosowanych do rodzaju wyświetlanych gier czy aplikacji.

Obraz

Ekran dla zawodowców i wymagających entuzjastów

Nowa propozycja od Asusa oferuje rzeczywiście sporo, w szczególności w zakresie dynamicznej poprawy jakości wyświetlania. To przedstawiciel tej generacji monitorów, w którym użytkownik konfiguracji poświęca wyłącznie chwilę – o resztę dba sprawna komunikacja urządzenia z kartą graficzną. Owszem, najwięcej z nowym przedstawicielem serii ROG zyskają posiadacze najnowszych kart NVidii, ale zbyt dużym uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że tylko wtedy nowy monitor pokazuje na co go stać.

Ilość i jakość zastosowanych technologii pozwala uzyskać lepszą jakość obrazu właściwie w każdych warunkach pracy, choć stworzono go przede wszystkim z myślą o najbardziej dynamicznych grach obecnych w esporcie. To właśnie w trakcie wymagających rozgrywek PG248Q ma zapewnić bezkonkurencyjną jakość i płynność wyświetlania obrazu. Skorzystają na tym nie tylko gracze zawodowi, ale i pasjonaci zamierzający do nich dołączyć – nowy monitor Asusa jest świetnym kandydatem na sprzęt do satysfakcjonujących treningów. Premiera sklepowa jeszcze w wakacje, a spodziewana cena oscyluje w granicach 2200 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.