Błotnik rowerowy składany jak origami

Oto kolejny gadżet przydatny rowerzystom w jesienne dni. Szczególnie tym, którzy dotychczas wyżej niż czyste ubranie cenili styl swojego jednośladu.

Błotnik Quickfix (fot.full-windsor.com)
Błotnik Quickfix (fot.full-windsor.com)
Maciek Kurek

Oto kolejny gadżet przydatny rowerzystom w jesienne dni. Szczególnie tym, którzy dotychczas wyżej niż czyste ubranie cenili styl swojego jednośladu.

Rowery szosowe oraz tzw. ostre koła zdobywają ostatnio coraz większą popularność w polskich miastach. Minimalistyczna idea tych jednośladów nie przewiduje tak zbędnych akcesoriów jak błotniki. Problem pojawia się, gdy idea spotyka się z rzeczywistością, czyli krótko mówiąc – zaczyna padać.

Firma Full Windsor pomyślała o rowerzystach, którzy dotychczas musieli wybierać pomiędzy stylem a czystym ubraniem. Dzięki pomysłowej konstrukcji błotnik Quickfix można zamontować na rowerze, tylko gdy jest potrzebny.

Błotnik Quickfix (fot.full-windsor.com
Błotnik Quickfix (fot.full-windsor.com

Inspiracją projektantów była japońska sztuka składania papieru. Błotnik jest płaski jak kartka i można go z łatwością przewozić w plecaku lub torbie. W razie potrzeby wystarczy go zgiąć i zapiąć na rurze podsiodłowej za pomocą klipsa.

Na razie nie jest znana cena tego pomysłowego gadżetu. Full Windsor dopiero szykuje się do wypuszczenia Quickfix na rynek.

Źródło: Full Windsor

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.