Bolt wprowadza nowe hulajnogi. Polacy pojadą jako jedni z pierwszych

Bolt wprowadza nowe hulajnogi. Polacy pojadą jako jedni z pierwszych

Bolt wprowadza nowe hulajnogi. Polacy pojadą jako jedni z pierwszych
Adam Bednarek
06.05.2020 14:36, aktualizacja: 09.03.2022 08:11

Tym razem Bolt stawia na własne rozwiązania. Nowy model elektrycznej hulajnogi już wjechał do polskich miast. Polacy dostają je jako jedni z pierwszych.

W Warszawie, Krakowie i Lublinie użytkownicy aplikacji jako jedni z pierwszych na świecie mogą skorzystać z nowości.

Bolt w swoich nowych hulajnogach wykorzystał aluminium, dzięki czemu pojazdy są lekkie - ważą 17 kg. Pozwalają na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Sprzęt rozpędza się maksymalnie do 25 km/h - chyba że jedzie się po raz pierwszy. Wówczas system uruchomi specjalne zabezpieczenie.

Obraz

Tryb początkujący stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z hulajnogi pierwszy raz, który ogranicza prędkość do 15 km/h oraz możliwość dostosowania maksymalnej prędkości jazdy do obowiązujących lokalnie przepisów.

Pojazd zaprojektowany przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy z Estonii ma pozwolić na 36 miesięcy użytkowania. Producent zapewnia, że w przypadku mechanicznych uszkodzeń można łatwo je naprawić dzięki modułowej konstrukcji.

Wraz z wprowadzaniem hulajnóg Bolt do kolejnych polskich miast Bolt rozszerza akcję Bohaterowie Nie Płacą!, która ma na celu zapewnić bezpieczną formę transportu dla naszych bohaterów - pracowników medycznych. Wszystkie przejazdy elektrycznymi hulajnogami Bolt będą dla nich bezpłatne.

Nowe hulajnogi Bolta to najlepszy dowód na to, że sezon - opóźniony przez koronawirusa - rozkręca się na nowo. Niedawno na ulice stolicy wróciły pojazdy Lime po ponad miesięcznej przerwie. I tak jednośladów jest mniej niż przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Pozostaje mieć nadzieję, że lekkie hulajnogi nie sprawią, że niektórzy użytkownicy będą zostawiali je w niewłaściwych miejscach - jak działo się to przed laty.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)