BrakePack: plecak z kierunkowskazami i światłami

BrakePack to naprawdę sprytny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa rowerzyście.

BrakePack: plecak z kierunkowskazami i światłami
Adam Bednarek

21.05.2015 | aktual.: 10.03.2022 10:18

W końcu większość jeżdżących i tak korzysta z plecaków. BrakePack nie jest więc dodatkowym obciążeniem - to coś, co często i tak mamy na sobie. Ale bez dodatkowej, bardzo ważnej funkcji, którą BrakePack dodaje.

Jak zapewnić bezpieczeństwo rowerzyście na drodze? Wydaje się, że najważniejsze jest prawidłowe oświetlenie. Każdy gadżet, który sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni na drodze, jest na wagę złota. Tak, nawet tak absurdalny jak BikeBalls.

BrakePack: kierunkowskazy w rowerze

BrakePack powoduje, że widoczni jesteśmy w bardzo ważnych momentach - kiedy skręcamy. Dzisiaj osoby, które mają światełka rowerowe, i tak wieczorami narażone są na wypadek. Bo kierowca nie zauważy wystawionej ręki. Nawet jeśli jest w kurtce z odblaskiem.

BrakePack zapewnia rowerzyście kierunkowskazy, niemal takie same jak w samochodach. Do tego dochodzą jeszcze światła stop, które uruchamiają się, gdy rowerzysta zwolni.

Obraz

Ale jak uruchomić kierunkowskaz? Są dwa sposoby. Nie trzeba sobie nawet tym zaprzątać głowy - wystarczy, że w aplikacji wybierze się trasę i będzie jechało się zgodnie ze wskazówkami. Aplikacja będzie śledzić lokalizację rowerzysty i w odpowiednim momencie automatycznie uruchomi kierunkowskazy, gdy jadący dojedzie np. do skrzyżowania.

Obraz

Można też uruchamiać kierunkowsazy samemu, uderzając w pasek plecaka. To i tak dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze niż wysuwanie i trzymanie ręki.

Obraz

Pomysł na BrakePack bardzo mi się podoba, bo otrzymujemy dwa w jednym: plecak i niezbędne światła zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Szkoda, że na razie gadżet jest prototypem. Twórcy szukają wspólników, którzy pomogą wprowadzić produkt na rynek.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.