Bullet time z Matrixa domowym sposobem [wideo]

Pamiętacie sławną scenę z Matrixa, w której kamera krąży wokół Neo unikającego pocisków? Pewien fan Polaroida postanowił zrobić domową wersję bullet time'a. Czy dzieło braci Wachowskich da się tak łatwo podrobić?

Bullet time z Matrixa domowym sposobem [wideo]
Grzegorz Nowak

Pamiętacie sławną scenę z Matrixa, w której kamera krąży wokół Neo unikającego pocisków? Pewien fan Polaroida postanowił zrobić domową wersję bullet time'a. Czy dzieło braci Wachowskich da się tak łatwo podrobić?

Gadżety inspirowane Matrixem nietrudno znaleźć. Wystarczy, że sobie przypomnicie próbę stworzenia robota łudząco podobnego do tego z filmu albo używania własnego ciała do ładowania komórki. Tym razem chodzi jednak o coś zupełnie innego.

Samuel postanowił wykorzystać do tego 20 klasycznych aparatów Polaroid zamocowanych na stalowej obręczy. Wszystkie aparaty uruchamiane są w tym samym momencie, dzięki czemu powstaje 20 zdjęć -  każde zrobione pod odrobinę innym kątem. Zrobione zdjęcia Sam składa w książeczki, robiąc tzw. "flipbooka".

Autor zebrał pieniądze na swój projekt dzięki Kickstarterowi i mógł się z nim zaprezentować na targach Maker Faire 2011 w Nowym Jorku. Relacje z tego wydarzenia możecie zobaczyć w filmie ekipy z Engadget. Poniżej natomiast możecie obejrzeć prezentację z Kickstartera.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.