ChopBox czyli inteligentna deska do krojenia. Czego to ludzie nie wymyślą!

ChopBox czyli inteligentna deska do krojenia. Czego to ludzie nie wymyślą!

ChopBox, czyli "smart" deska do krojenia
ChopBox, czyli "smart" deska do krojenia
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Jan Domański
24.10.2019 22:39, aktualizacja: 09.03.2022 08:53

Smart zegarki, smart ubrania, inteligentne lodówki, smart TV… A Inteligentna deska do krojenia? Czy to znak czasów, że nawet takie przybory kuchenne będą smart? Na Kickstarterze wystartowała zbiórka na ChopBox.

Firma The Yes Company chce wprowadzić do sprzedaży inteligentną deskę do krojenia. Ruszyła zbiórka na Kickstarterze. Ale już teraz cel został osiągnięty i wielokrotnie przebity. 1,8 miliona dolarów zamiast marnych tysięcy, które były obecne na Kikcstarterze już po minutach.

ChopBox - A Quick Look

Co w niej takiego smart?

Deska jak deska - można pomyśleć. Jednak nic bardziej mylnego! Wykonana z bambusa i zaopatrzona w elektronikę ma w sobie dodatkowe funkcje. To waga (w tym do ustawienia na nasze europejskie jednostki), ostrzałka do noży, zegar z minutnikiem i emiter UVC to sterylizacji noży oraz samej powierzchni desek. Tak desek, bo można wyjść jeszcze oddzielny drugi spory element i mieć wygodne dwie deski.

Na szczęście woda nie jest jej straszna. Mimo elektroniki nie trzeba martwić się o uszkodzenie, spokojnie można ją myć jak zwykłą kuchenną pomoc w gotowaniu, bo ma odporność na wodę zgodną z normą IPX7.

ChopBox: The smartest kitchen tool you'll ever own!

Ile będzie kosztować? 199 dolarów, czyli ponad 763 złote (ale bierzmy też pod uwagę dodatkowe opłaty). Na razie na Kickstarterze można zapłacić 99 - 159 dolarów. To taniej, ale wciąż drogo, w końcu to deska. Hmm... ale smart. Jest pierwszym tego typu produktem na świecie, więc może cena nie jest aż tak zawrotna?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)