Co naprawdę stanie się, kiedy namoczysz tampon w wódce i...

Na pewno słyszeliście o tamponowej metodzie na szybkie i tanie upojenie alkoholowe. Wszyscy o tym mówią, wyrzekając na współczesną młodzież, ale czy ktokolwiek zna choć jedną osobę, która tego spróbowała? Teraz już tak. Blogerka Huffington Post zdecydowała się zabawić w pogromczynię mitów.

Co naprawdę stanie się, kiedy namoczysz tampon w wódce i...
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/11/wodkaitampon.jpg)
Marek Maruszczak

25.11.2011 22:00

Na pewno słyszeliście o tamponowej metodzie na szybkie i tanie upojenie alkoholowe. Wszyscy o tym mówią, wyrzekając na współczesną młodzież, ale czy ktokolwiek zna choć jedną osobę, która tego spróbowała? Teraz już tak. Blogerka Huffington Post zdecydowała się zabawić w pogromczynię mitów.

Tytułem wyjaśnienia: sztuczka z tamponem polega na namoczeniu go w alkoholu i umieszczeniu w miejscu, które nie powinno być przedmiotem publicznych dyskusji. Według miejskiej legendy dzięki dobremu ukrwieniu tamtych rejonów alkohol omija wątrobę i trafia wprost do krwiobiegu. Miałoby to umożliwić osiągnięcie szybkiego i wydajnego upojenia alkoholowego.

Danielle Crittenden postanowiła w celach naukowych sprawdzić, jak to naprawdę jest z „piciem drugą stroną”. Zamoczony w Absolucie tampon umieściła tam, gdzie (w innej sytuacji) powinno się go umieścić (mężczyźni siłą rzeczy wybraliby nieco inny sposób). Jakie były efekty tego śmiałego eksperymentu?

Miałam wrażenie, że ktoś wrzucił mi tam płonącą zapałkę.

Wiemy już, że nie było przyjemnie, ale czy eksperyment okazał się skuteczny? Otóż nie, Danielle twierdzi, że nie czuła się ani trochę pijana. Wychodzi więc na to, że mieliśmy do czynienia z kolejną pseudonaukową legendą miejską. Całą historię możecie przeczytać pod tym adresem.

Nie próbujcie tego w domu! Pomijając wszystkie inne argumenty, to i tak nie działa.

Źródło: GothamistHuffington Post

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.