Co to za urządzenie? [wideo]

Spróbujcie odgadnąć, do czego służy ta dziwaczna maszyna, wyglądająca jak aparatura szalonego chemika. Podpowiem tylko, że z powodzeniem mogłaby zastąpić pewien popularny zawód.

Co to jest?
Co to jest?
Grzegorz Nowak

Spróbujcie odgadnąć, do czego służy ta dziwaczna maszyna, wyglądająca jak aparatura szalonego chemika. Podpowiem tylko, że z powodzeniem mogłaby zastąpić pewien popularny zawód.

Urządzenie przedstawione na zdjęciu zostało stworzone przez właścicieli strony Evil Mad Scientist i ochrzczone mianem Drink Making Unit 2.0. Jak sama nazwa wskazuje, maszyna ma zastąpić cenionego barmana, którego umiejętności przekładają się na jakość serwowanych drinków.

Czytelnicy Gadżetomanii mogą kojarzyć tę nazwę - ta sama ekipa stworzyła Drink Making Unit, o którym już pisaliśmy. Jednak twórcy zapewniają, że obie maszyny - poza nazwą i przeznaczeniem - mają niewiele wspólnego.

Panel sterujący
Panel sterujący

Drink Making Unit zostało złożone z różnych przyrządów laboratoryjnych i potrafi wymieszać od trzech do sześciu różnych cieczy. Maszyna odmierza bardzo dokładnie proporcje poszczególnych składników, a procesem steruje się za pomocą panelu kontrolnego. Choć mogą to być dowolne płyny, twórcy zdecydowanie celowali w składniki, z których można będzie robić drinki dla miłośników różnorodnego alkoholu. Oczywiście maszyna nie jest w stanie zastąpić profesjonalnego barmana, ale odmierzanie proporcji to jej specjalność.

Drink Making Unit 2.0
Drink Making Unit 2.0

Maszyna po raz pierwszy została zaprezentowana na targach BarBot 2011. Niestety dostępny jest jedynie poniższy, króciutki filmik pokazujący Drink Making Unit 2.0 w akcji. Na tej stronie możecie zobaczyć więcej zdjęć i to, jak powstawała maszyna.

Drink Making Unit 2.0 at BarBot 2011

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.