Code41 Anomaly-01. Szwajcarski zegarek mechaniczny z japońskim sercem

Code41 Anomaly-01. Szwajcarski zegarek mechaniczny z japońskim sercem

Zegarek Code41 Anomaly-01
Zegarek Code41 Anomaly-01
Łukasz Michalik
03.07.2018 11:28, aktualizacja: 09.03.2022 10:33

Szwajcarskie zegarki to nie tylko klasyka spod znaku Roleksa czy Omegi. O swój udział w rynku luksusowych czasomierzy walczą również mali producenci, oferujący obok sprawdzonych mechanizmów także niebanalne wzornictwo i – niekiedy – bardzo atrakcyjną cenę.

Kto produkuje najlepsze zegarki? Obiegowa opinia każe wskazać szwajcarskie marki, choć znawcy tematu bardzo wysoko oceniają również nieco mniej znane arcydzieła z kraju Kwitnącej Wiśni. Mechaniczny „Szwajcar” na nadgarstku od dziesięcioleci jest jednak symbolem zarówno zegarmistrzowskiego mistrzostwa, jak i stylu.

Nic dziwnego, że w ostatnich latach obok powszechnie znanych producentów z długą tradycją, pojawiło się na świecie wiele mikromarek, usiłujących wykorzystać zainteresowanie klasycznymi, mechanicznymi czasomierzami. Jedną z nich jest Code41.

Zegarek Code41 Anomaly-01
Zegarek Code41 Anomaly-01

Szwajcarski zegarek, japoński mechanizm

Dzieło tej firmy nosi nazwę Animaly-01. Sercem zegarka jest znany werk Miyota 82S7, produkowany przez Citizena. Umieszczony wewnątrz koperty mechanizm z automatycznym naciągiem charakteryzuje się częstotliwością pracy balansu równą 21 600 wahnięć na godzinę i 40-godzinną rezerwą chodu.

Japoński mechanizm w szwajcarskim zegarku może wydawać się nieporozumieniem, ale producent wręcz podkreśla tę cechę, akcentując swoją otwartość i rzetelne informowanie klientów. To kamyk rzucony w stronę uznanych producentów, którzy – mimo obecności na liście producentów Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego – również w wielu modelach montują japońskie mechanizmy, choć nie zawsze chwalą się tym mniej świadomym klientom.

Zegarek Code41 Anomaly-01
Zegarek Code41 Anomaly-01

Tarcza z widokiem na koło balansu

Atrakcją zegarka jest również tarcza, znana jako „open heart”. W miejscu godziny 7 znajduje się niewielki otwór, przez który możemy podziwiać ruch koła balansu. Na tarczy znalazło się również miejsce dla dwóch mniejszych, obrotowych wskaźników. Jeden z nich to tarcza sekundnika, a drugi – wskaźnik pory doby. Czasomierze Anomaly są dostępne w kilku rodzajach wykończenia 42- lub 43-milimetrowej koperty.

Zegarek Code41 Anomaly-01
Zegarek Code41 Anomaly-01

Zegarki, których produkcję rozpoczęto dzięki crowdfundingowi, są oferowane w cenie od 770 dol. Sporo, ale twórcy tego arcydzieła precyzyjnej mechaniki dobrze wiedzą, że tani luksus przestaje być luksusem. Tym bardziej, że pod względem klasy, jakości i ceny Code41 Anomaly-01 wydaje się godnym rywalem licznych modeli znanych, szwajcarskich marek.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)