Creative Sound BlasterX Kratos S5: głośniki 2.1 z podświetleniem RGB

Creative Sound BlasterX Kratos S5: głośniki 2.1 z podświetleniem RGB
Jarosław Balcerzak

28.04.2017 07:41, aktual.: 09.03.2022 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trend podświetlania peryferiów objął także komputerowe głośniki. Zestaw 2.1 autorstwa Creative’a oferuje ponadto dużą moc, przestrzenny dźwięk 7.1 oraz komfortową obsługę. Jaką jakość dźwięku zapewni entuzjastom gier i filmów?

Analogowe lub cyfrowe źródło dźwięku

Komputerowe głośniki mogły wydawać się segmentem wolnym od coraz popularniejszych, wielobarwnych podświetleń RGB. Skoro jednak kolorowe diody coraz częściej trafiają do gamingowych słuchawek, marka Creative Labs postanowiła przenieść pomysł także na głośniki. Rezultatem jest zestaw 2.1 Sound BlasterX Kratos S5, wyposażony w poziome paski RGB na obu satelitach.

Na komplet składa się subwoofer o wymiarach 306 × 260 × 220 mm i wadze 3,4 kg, dwa głośniki satelitarne 198,5 × 120 × 118 mm i 0,8 kg oraz przewodowy pilot z potencjometrem głośności, wyjściem słuchawkowym oraz wejściem mikrofonowym. Z komputerem PC lub MAC łączą się przewodem USB, a z innymi źródłami dźwięku klasycznym jackiem 3.5.

Obraz

60 W RMS i przestrzenny dźwięk 7.1

Obudowy głośników wykonano w całości z drewna, co ma przełożyć się na lepsze tłumienie rezonansu. Subwoofer typu down-firing z bass reflexem dostarcza głębokie i wiernie odtworzone tony niskie, natomiast szerokopasmowe głośniki satelitarne odpowiadają za selektywny środek i czytelny górny zakres dźwięku.

Pasmo przenoszenia głośników to 55 Hz – 20 kHz, a częstotliwość próbkowania może sięgać nawet 24-bitów/96 kHz. Subwoofer wyposażono w 6,5”, a satelity w 4” przetworniki. Ich moc RMS wynosi odpowiednio 36 i 12 W.

Oprogramowanie BlasterX Acoustic Engine Pro umożliwia personalizację zestawu: uruchomienie trybu przestrzennego 7.1, modyfikację korektora graficznego oraz personalizację podświetlenia RGB.

Obraz

Podświetlone diodami, czyli kosztowne

Zestaw Sound BlasterX Kratos S5 jest jedną z oryginalniejszych premier w segmencie komputerowego audio, choć społeczność graczy z pewnością wyraźnie spolaryzuje. Zwolennicy podświetlenia RGB chętnie dołączą kolejny element do już posiadanej konstelacji peryferiów, jednak bardziej pragmatyczni gracze w podobnej cenie wybiorą zestaw o jeszcze większej mocy i potencjale.

Nie oznacza to oczywiście że głośniki Creative Labs oferują przeciętne i mało atrakcyjne brzmienie. Wręcz przeciwnie, drewniane obudowy, szerokie pasmo odtwarzania i moc 60 W RMS zaspokoją potrzeby większości graczy i entuzjastów filmu. Nie wszyscy będą jednak skłonni do zaakceptowania ceny 159,99 euro (ok. 675 zł), jaką trzeba obecnie wyłożyć za nietypowy zestaw.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)