Xeo - nowa linia bezprzewodowych głośników Dynaudio

Chyba nikt nie lubi wałęsających się po podłodze kabli. Dynaudio postanowiło coś z tym zrobić. Efektem prac są dwa bezprzewodowe modele z serii Xeo: podstawkowy i podłogowy.

Dynaudio Xeo 3 i 5(fot. Dynaudio)
Dynaudio Xeo 3 i 5(fot. Dynaudio)
Kamil Homziak

Chyba nikt nie lubi wałęsających się po podłodze kabli. Dynaudio postanowiło coś z tym zrobić. Efektem prac są dwa bezprzewodowe modele z serii Xeo: podstawkowy i podłogowy.

Mniejszy z nich (podstawkowy) oznaczono jako Xeo 3, a większy, podłogowy nosi nazwę Xeo 5. Każdy z nich wyposażony jest w 14,5-centymetrowy głośnik średnioniskotonowy (w Xeo 5 - podwójny) oraz 27-milimetrową kopułkę odpowiedzialną za tony wysokie.

Według producenta oba modele są w stanie bez kabli dostarczyć na odległość do 100 metrów dźwięk o jakości płyty CD (16-bit/48 kHz), a nawet lepszy (24-bit/48 kHz). Co więcej, nie trzeba korzystać z jakichkolwiek przetworników DAC, wzmacniaczy, oprogramowania czy kart sieciowych. Wszystko ogranicza się do włożenia wtyczki zasilania do gniazdka, a także połączenia nadajnika ze źródłem dźwięku. Później, za pomocą bezprzewodowego pilota będzie można włączać/wyłączać głośniki, a także zmieniać głośność czy wejście audio.

Prezes Dynaudio Wilfried Ehrenholz przekonuje, że linia Xeo wpisuje się w aktualne potrzeby klientów, którzy szukają wysokiej jakości dźwięku, ale nie przepadają za przewodami. Jak łatwo się domyślić, taka wygoda kosztuje - zestaw Xeo 3 (2 głośniki, transmiter, pilot) wyceniono na 2300 dol., a większe Xeo 5 na 4500 dol. Gdyby ktoś zgubił transmiter, koszt dodatkowego to "zaledwie" 350 dol.

W kolejce w sklepach można ustawiać się od marca. I wszystko byłoby pięknie, bo o jakość dźwięku (o ile tylko lubi się sygnaturę Dynaudio) raczej nie ma się co martwić. Gorzej z ceną. Bezprzewodowe głośniki jeszcze długo nie staną się typowym elementem domowego wyposażenia.

Źródło: Electronic House

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.