Cyberpunk 2077 w realnym świecie? Tak wygląda ten latający samochód retro

Cyberpunk 2077 w realnym świecie? Tak wygląda ten latający samochód retro

CityHawk eVTOL air taxi
CityHawk eVTOL air taxi
Źródło zdjęć: © Urban Aeronautics
Mateusz Czerniak
16.06.2020 17:27, aktualizacja: 08.03.2022 15:23

Izraelski startup Urban Aeronautics ogłosił w tym tygodniu, że współpracuje z producentem ogniw paliwowych HyPoint w celu stworzenia latającego samochodu napędzanego wodorem – CityHawk eVTOL air taxi.

Projekt samochodu niezwykle przypomina wyglądem maszyny produkowane przez DeLorean Motor Company, czyli firmę, która stworzyła wehikuł czasu ze słynnego filmu z 1985 roku – "Powrotu do przyszłości".

Konstrukcja różni się od pozostałych latających maszyn Urban Aeronautics. Nie ma skrzydeł ani ramion śmigła widocznych na zewnątrz i nie jest dużo większa od SUV-a. Wewnątrz samochodu znajduje się miejsce dla aż sześciu osób.

[wpvideo]https://wideo.wp.pl/kabriolet-w-kosmosie-kierowca-mial-nieziemskie-widoki-6353955563575425v[/wpvideo]

Napędzany wodorem, czyli paliwem przyszłości

Ogniwa paliwowe HyPoint, które będzie wykorzystywała maszyna, mają radykalnie zwiększyć moc i żywotność konstrukcji, dzięki czemu jest to idealny lekki element układu napędowego do zastosowań lotniczych.

Jak donosi "New Atlas", wodór staje się w tej chwili jedną z bardziej ekscytujących technologii na wschodzącym rynku lotnictwa elektrycznego, ponieważ oferuje wyjątkową gęstością energii (czyli ilość energii znajdującej się w określonej objętości lub masie) w porównaniu do akumulatorów litowych. Dzięki niemu możliwe jest także superszybkie tankowanie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)