Cyfrowa muzyka z jakością “płytową” wreszcie w Polsce. Spotify ma problem?

WiMP HiFi kosztuje więcej, ale z drugiej strony oferuje lepszą jakość. Audiofile znajdą dla siebie miejsce w sieci?

Cyfrowa muzyka z jakością “płytową” wreszcie w Polsce. Spotify ma problem?
Adam Bednarek

WiMP HiFi już wystartowało w naszym kraju. Muzyka w “płytowej” jakości - pliki FLAC, bez kompresji - kosztuje 39,90 zł miesięcznie. Sporo, ale za to mamy dostęp do wszystkich utworów w serwisie, czyli ponad 23 milionów kawałków.

Już pojawiają się komentarze, że 40 zł to drogo - dwa razy więcej niż płacimy za Spotify. Tyle że to wciąż mniej niż kosztuje nowa płyta. Tymczasem tutaj mamy wielką kolekcję albumów już od razu. I to w takiej jakości, jak na CD. Wbrew pozorom to się opłaca.

I mam wrażenie, że klientów nie zabraknie. Audiofile pewnie kręcą nosem na cyfrową ofertę, ale takie usługi jak WiMP HiFi mogą przekonać ich do tego, że warto słuchać też przez internet. Na jakości nie stracą.

A niedługo nawet zyskają, gdy już wystartuje serwis Pono Music, oferujący muzykę w jakości lepszej niż na płycie. I to pokazuje, że popularność Spotify przyczynia się nie tylko do tego, że mamy tanie piosenki, ale też coraz częściej porządną jakość.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.