Dali Katch: intrygujący design, przestrzenny dźwięk i do 24 godzin na baterii

Duński producent sprzętu audio klasy premium stworzył przenośny głośnik bliski ideałowi. Połączono umiarkowaną wagę, niewielkie gabaryty i wysokiej klasy brzmienie. Jak tego dokonano?

Dali Katch: intrygujący design, przestrzenny dźwięk i do 24 godzin na baterii
Jarosław Balcerzak

Smukła, choć nie najlżejsza konstrukcja

Na zdjęciach głośnik zaciekawia wyglądem, ale niewiele ponadto. To tylko potwierdza jak bardzo producenci przyzwyczaili nas do taniego tworzywa i projektowania po linii najmniejszego oporu. Tymczasem obudowę Katch wykonano z zewnątrz z ekstrudowanego aluminium ze wstawkami z ABS-u, otrzymując niezwykle zwartą i solidną konstrukcję o prestiżowym designie.

Ilość złącz jest w pełni wystarczająca: USB z funkcją ładowania, gniazdo dla zewnętrznej (dołączonej) ładowarki oraz słuchawkowy jack. Przenoszenie ułatwiono wkomponowanym w jeden z boków skórzanym uchwytem, który w intuicyjny sposób możemy wysunąć.

Waga 1.1 kg przy wymiarach 138 × 268.5 × 47 mm do najniższych nie należy, ale w najmniejszym stopniu nie czyni głośnika mniej mobilnym. Do wyboru mamy trzy wersje kolorystyczne o stonowanych odcieniach: Dark Shadow, Cloud Gray oraz Green Moss.

Obraz

Duża moc i bezkompromisowe brzmienie

Obsługa jest niezwykle intuicyjna. Cztery diody informują o poziomie naładowania baterii lub wykrywaniu sygnału Bluetooth. Natężenie dźwięku i i łączność obsługujemy pięcioma przyciskami, z których jeden umożliwia przełączanie dwóch trybów pracy equalizera – w otwartej przestrzeni lub blisko ściany czy półki.

Katch dysponuje dużą mocą 2 × 18 W (25 W RMS), dostarczaną do dwóch 3.5” wooferów i dwóch 21 mm tweeterów. Każdą parę ulokowano na przeciwległej ściance, uzyskując równomiernie rozprowadzany dźwięk przestrzenny. Lekkie i sztywne mebrany skonstruowano z włókna drzewnego, co zapewniło łatwość poruszania się i wyeliminowało rezonans powierzchniowy.

Obraz

Jak na utytułowanego producenta przystało, Dali zrezygnował ze stereofonii słusznie uznając, że w przypadku tak niewielkiego urządzenia byłaby trudna do faktycznego uzyskania. Postawiono na jakość i mobilność, co pomimo sporych, 3.5” membran udało się uzyskać dzięki odwróceniu stożków i autorskiemu systemowi zawieszenia.

Pasmo przenoszenia wynosi 49 – 23000 Hz, a łączność bezprzewodową zapewnia Bluetooth 4.0 z Apt-X oraz NFC.

Wbudowana bateria 2600 mAh umożliwia nawet 24 h nieprzerwanej pracy, a jej ponowne naładowanie trwa zaledwie 2 godziny. Z kolei posiadacze Chromecasta mogą skorzystać z funkcji przekształcenia Katcha w głośnik sieciowy.

Obraz

Udany debiut w segmencie urządzeń przenośnych

Nowość od firmy Dali to ciekawa i funkcjonalna propozycja dla melomanów nie uznających kompromisów. Osób, które od kompaktowego urządzenia oczekują najnowszych rozwiązań akustycznych i brzmienia o jak najlepszej charakterystyce. Pierwsze recenzje i testy dość jednoznacznie potwierdzają, że taki właśnie jest Katch.

Czego zabrakło do stworzenia produktu idealnego i kultowego? Dedykowanego przycisku do szybkiego wyciszenia (tzw. mute), funkcji zestawu głośnomówiącego czy czytnika kart pamięci. Niedoskonałości są więc zaledwie kosmetyczne. Dali Katch zadebiutuje w sprzedaży już 1 października, w cenie 1699 zł.`

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.