Dbamy o zęby: przegląd elektrycznych szczoteczek do 100 zł

Po elektryczne szczoteczki sięga coraz więcej osób
Po elektryczne szczoteczki sięga coraz więcej osób
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/AndreyPopov
Tomasz Karkuć

12.08.2017 13:12, aktual.: 09.03.2022 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczoteczki elektryczne robią się coraz popularniejsze, a ich cena od dawna nie jest wygórowana. Już za kilkadziesiąt złotych możecie kupić nowoczesną elektryczną szczoteczkę, którą szybko i dokładnie umyjecie swoje zęby. Specjalnie dla was przygotowaliśmy najlepsze modele elektrycznych szczoteczek do 100 zł.

Elektryczne szczoteczki dla dorosłych

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać? Szczoteczki elektryczne dla dorosłych, z których śmiało mogą korzystać też starsi nastolatkowie, powinny być dużych rozmiarów – mamy w tym przypadku na myśli zarówno rozmiar główki, jak i wymiary całego urządzenia. Główka w szczoteczce elektrycznej dla dorosłych może mieć nawet 3 cm średnicy, natomiast mocno indywidualną sprawą są wymiary uchwytu, które po prostu powinny odpowiadać wielkości dłoni.

Na dobry początek warto zaopatrzyć się w tańszą bateryjną szczoteczkę elektryczną – zwłaszcza, jeśli wcześniej zawsze myliście zęby zwykłą szczoteczką manualną i nie macie pewności, czy przejście na elektryczne urządzenie będzie dobrym wyjściem. Takiej pomysłowej szczoteczki do zębów wcale nie trzeba ładować – wystarczy wymiana baterii, jeśli sprzęt odmówi działania.

Idealną elektryczną szczoteczką na dobry początek jest ten model:

Poza sposobem zasilania szczoteczki bateryjne nie różnią się specjalnie od elektrycznych szczoteczek akumulatorowych, które muszą być raz na jakiś czas ładowane. Zdarza się wręcz, że z pozoru prostsze szczoteczki bateryjne charakteryzują się np. większą liczbą obrotów na minutę niż szczoteczki z akumulatorem.

Ile obrotów na minutę powinna wykonywać szczoteczka elektryczna? Popularne parametry to np. 7600 lub 9600 ruchów obrotowych w ciągu minuty. Im wyższa liczba obrotów główki, tym szybciej wyczyścicie zęby szczoteczką elektryczną. Jednak przy wysokiej liczbie ruchów obrotowych łatwo można przesadzić i zbyt długo szczotkować zęby, co spowoduje niszczenie szkliwa.

Obecnie najlepsze szczoteczki elektryczne to te z systemem 3D. Co to jest system 3D? System 3D, w odróżnieniu od mniej zaawansowanego systemu 2D, powoduje, że szczoteczka elektryczna nie wykonuje jedynie ruchów oscylacyjnych, dzięki którym jej główka porusza się na boki, ale też ruchy pulsacyjne. Oznacza to, że główka szczoteczki elektrycznej przesuwa się również do przodu oraz do tyłu, przez co dokładniej czyści zęby.

Szukacie szczoteczki elektrycznej z systemem 3D? Polecamy ten model:

Elektryczne szczoteczki dla dzieci

Dzieci często niecierpliwią się podczas mycia zębów, przez co wykonują tę czynność niezbyt dokładnie. Dlatego rodzice coraz częściej kupują im elektryczne szczoteczki do zębów, które sprawiają maluchom większą frajdę i pomagają im wyrobić pozytywne nawyki.

Na co należy zwrócić uwagę kupując elektryczną szczoteczkę dla dziecka? Na pewno na rozmiar główki, która powinna mieć średnicę nie większą niż 1,5 cm. Elektroniczne szczoteczki dziecięce charakteryzują się też zwykle mniejszą liczbą obrotów na minutę, dzięki czemu nie uszkadzają szkliwa tuż po pojawieniu się u maluchów pierwszych stałych zębów.

Dzięki tej elektrycznej szczoteczce wasze dzieci będą mieć zdrowe zęby:

Dzieci są często rozkojarzone, dlatego warto zaopatrzyć je w elektryczną szczoteczkę z timerem. Timer pozwala na ustawienie optymalnego czasu mycia zębów i informuje, kiedy należy wyłączyć szczoteczkę elektryczną.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)