Death Star w akcji, czyli komar zestrzelony laserem (wideo)

Jak poradzić sobie z plagą komarów? Można użyć rozwiązania rodem z Gwiezdnych Wojen i strzelać do nich wiązkami laserów. Taką metodę zastosował twórca Death Star - Nathan Myhrvold.

Death Star w akcji, czyli komar zestrzelony laserem (wideo)
Marek Maruszczak

Jak poradzić sobie z plagą komarów? Można użyć rozwiązania rodem z Gwiezdnych Wojen i strzelać do nich wiązkami laserów. Taką metodę zastosował twórca Death Star - Nathan Myhrvold.

Nie po raz pierwszy wspominamy o laserowym system do walki z małymi krwiopijcami. Jakiś czas temu pisaliśmy o podobny pomyśle. Jednak dopiero teraz możemy dokładnie zobaczyć jak wygląda spotkanie komara z laserem.

Death Star to w skrócie laserowa broń, która dzięki systemowi czujników namierza, a następnie likwiduje komara. Po co tyle zachodu? W mniej rozwiniętych krajach malaria, roznoszona przez komary stanowi duży problem i przyczynę wielu zgonów. Dotychczasowe metody walki z moskitami nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, więc naukowcy sięgają po coraz bardziej wysublimowane środki.

System do walki z komarami został zademonstrowany na konferencji TED 2010. Podczas prezentacji ze względów bezpieczeństwa używano jednak zielonych laserów. Film z ginącym komarem został wyświetlony później.

Źródło: Wired

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.