Dezynfekujące drony. Nowy sposób na czystość w miejscach publicznych [wideo]

Dezynfekujące drony. Nowy sposób na czystość w miejscach publicznych [wideo]

Dezynfekujące drony. Nowy sposób na czystość w miejscach publicznych [wideo]
Źródło zdjęć: © fot. Lucid Drone Technologies/YouTube
Jakub Krawczyński
02.10.2020 14:46, aktualizacja: 08.03.2022 14:37

Imprezy masowe niosą ze sobą większe ryzyko zakażenia koronawirusem. Amerykańskie miasto Atlanta ma jednak nietypowy sposób, aby zadbać o czystość i bezpieczeństwo. Pomogą w tym drony.

Dwa latające drony D1 będą dezynfekowały siedzenia, poręcze, powierzchnie szklane oraz inne elementy stadionu Mercedes-Benz Stadium, na którym występuje drużyna Atlanta Falcons (grająca w lidze futbolu amerykańskiego, NFL).

Lucid D1 Disinfecting Drone - Stadiums

Maszyny używają dyszy elektrostatycznych, aby spryskiwać powierzchnie nietoksycznymi środkami dezynfekującymi. Ruszą one do akcji już 11 października 2020 r. po meczu Atlanta Falcons z Carolina Panthers.

Właściciele stadionu twierdzą, że jest to pierwszy obiekt tego typu na świecie, który wykorzysta dezynfekujące drony. Łącznie będzie ich trzy – z czego dwa będą działały jednocześnie, a trzeci z nich będzie "rezerwowy", w razie awarii któregoś z dronów.

Obraz
© Mercedes Benz Stadium

Kiedy w grę wchodzi ponowne otwieranie miejsc publicznych, w wielu miejscach próbowano wprowadzić środki minimalizujące możliwość utrzymania się cząsteczek koronawirusa. W tym roku także m.in. polscy naukowcy z Politechniki Białostockiej stworzyli robota wykorzystującego promieniowanie UV do zwalczania wirusa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)