Domowy klimatyzator za 0 zł. Każdy ma to w kuchennej szafce

Klimatyzator
Klimatyzator
Źródło zdjęć: © Freepik | Freepik

10.07.2024 08:58, aktual.: 10.07.2024 09:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że staje się ona coraz bardziej popularna, wciąż relatywnie niewiele osób może sobie pozwolić na instalację klimatyzacji w swoich domach. Ci, którzy nie chcą lub nie mogą wydać takich pieniędzy, mogą skorzystać z alternatywnych metod schładzania mieszkania podczas upałów. Oto prosty i niemal darmowy sposób, który każdy może wykorzystać.

Wysokie temperatury mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie fizyczne oraz psychiczne, co sprawia, że szukamy sposobów na ochronę przed nimi. Pomimo zamykania okien i zasłaniania ich różnego rodzaju osłonami, ciepło w domu wciąż jest dalekie od komfortowego. Najlepszym rozwiązaniem byłaby klimatyzacja, ale nie każdy ma na nią pozwolenie lub środki. W tej sytuacji mamy dla praktyczną radę.

Klimatyzacja nie wchodzi w grę?

Kiedy upał jest nieznośny, naturalną reakcją wielu osób jest pragnienie posiadania klimatyzatora. Niektórzy inwestują w te urządzenia, montując je w swoich domach. Niemniej, wiele osób nie może sobie na to pozwolić.

Instalacja klimatyzatora w bloku wymaga formalnych pozwoleń od zarządcy budynku, a sama inwestycja jest kosztowna. Zakup urządzenia to tylko początek wydatków –później dochodzą koszty eksploatacji, takie jak wyższe rachunki za prąd i koszty konserwacji, które są niezbędne, aby unikać rozmnażania się bakterii w klimatyzatorze. Gdy podliczymy wszystkie te wydatki, okazuje się, że całość kosztuje sporo. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na taki wydatek, mamy dla ciebie doskonałe rozwiązanie.

Jak zrobić domowy klimatyzator?

W upalne dni możesz sam stworzyć domowy klimatyzator. Nie musisz być majsterkowiczem, aby to zrobić. Wystarczy zwykły wentylator oraz dwie miski - większa i mniejsza. Do większego naczynia wlej zimną wodę, a mniejsze wypełnij kostkami lodu. Umieść mniejszą miskę w większej i ustaw tę konstrukcję przed wentylatorem. Kiedy uruchomisz wiatrak, powietrze przepływające przez ten układ stanie się przyjemnie chłodne. Efekt będzie podobny do działania klimatyzatora. Jak podaje serwis WP Kobieta:

Powstały wir powietrza będzie znacznie chłodniejszy, niż gdybyśmy mieli po prostu włączyć wiatrak. Należy jednak pamiętać, by regularnie wymieniać wodę oraz uzupełniać rozpuszczone kostki lodu.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)