Domowy projekt elektronicznego kalendarza na e‑papierze. UpNext można stworzyć wydając poniżej 100 dolarów

Do czego poza elektroniczną książką doskonale nadaje się ekran e-papierowy? Według Bretta van Zuidena, aby wykonać cyfrowy kalendarz. Zuiden zaprojektował UpNext, który można samemu złożyć wydając na komponenty poniżej 100 dolarów.

UpNext, czyli prosty kalendarz elektroniczny z ekranem e-papierowym
UpNext, czyli prosty kalendarz elektroniczny z ekranem e-papierowym
Źródło zdjęć: © brettcvz
Jan Domański

26.03.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:31

Cały projekt opisał na swoim bogu a odpowiedni kod umieścił na GitHubie. Elektroniczny e-papierowy kalendarz UpNext opiera się na Raspberry Pi i panelu e-ink o przekątnej 4,2 cala i rozdzielczości 400 x 300 pikseli. To nie zwykły kalendarz elektroniczny, a nieco inteligentniejszy, który pokaże nam zaplanowane wydarzenia z usługi Google.

Przede wszystkim prostota

UpNext łączy się z Internetem przez WiFi i uzyskuje dostęp do naszego harmonogramu z Kalendarza Google. Wyświetla dwa nadchodzące wydarzenia. Nie jest to może szczyt programistycznych możliwości, ale Van Zuiden chciał stworzyć stosunkowo prosty sprzęt, który nie odwracał by uwagi od tego co najistotniejsze - zapisków na najbliższy czas.

Obraz
© brettcvz

Poza Raspberry Pi i czarno-białym trójkolorowym ekranem e-ink, do stworzenia UpNext potrzeba obudowy i źródła zasilania. Brett za mocno nie wysilał się z projektem skrzynki, więc to zwykły zaadaptowany do tego celu kawałek plastiku bez zbędnych dodatków, a montaż został wykonany na klej.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.