Domowy projekt elektronicznego kalendarza na e-papierze. UpNext można stworzyć wydając poniżej 100 dolarów

Domowy projekt elektronicznego kalendarza na e-papierze. UpNext można stworzyć wydając poniżej 100 dolarów
26.03.2020 00:29
UpNext, czyli prosty kalendarz elektroniczny z ekranem e-papierowym
UpNext, czyli prosty kalendarz elektroniczny z ekranem e-papierowym
Źródło zdjęć: © brettcvz
Jan Domański
Jan Domański

Do czego poza elektroniczną książką doskonale nadaje się ekran e-papierowy? Według Bretta van Zuidena, aby wykonać cyfrowy kalendarz. Zuiden zaprojektował UpNext, który można samemu złożyć wydając na komponenty poniżej 100 dolarów.

Cały projekt opisał na swoim bogu a odpowiedni kod umieścił na GitHubie. Elektroniczny e-papierowy kalendarz UpNext opiera się na Raspberry Pi i panelu e-ink o przekątnej 4,2 cala i rozdzielczości 400 x 300 pikseli. To nie zwykły kalendarz elektroniczny, a nieco inteligentniejszy, który pokaże nam zaplanowane wydarzenia z usługi Google.

Przede wszystkim prostota

UpNext łączy się z Internetem przez WiFi i uzyskuje dostęp do naszego harmonogramu z Kalendarza Google. Wyświetla dwa nadchodzące wydarzenia. Nie jest to może szczyt programistycznych możliwości, ale Van Zuiden chciał stworzyć stosunkowo prosty sprzęt, który nie odwracał by uwagi od tego co najistotniejsze - zapisków na najbliższy czas.

398092246458908832
Źródło zdjęć: © brettcvz

Poza Raspberry Pi i czarno-białym trójkolorowym ekranem e-ink, do stworzenia UpNext potrzeba obudowy i źródła zasilania. Brett za mocno nie wysilał się z projektem skrzynki, więc to zwykły zaadaptowany do tego celu kawałek plastiku bez zbędnych dodatków, a montaż został wykonany na klej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)