Drony do 200 zł

Drony to alternatywna forma rozrywki na świeżym powietrzu
Drony to alternatywna forma rozrywki na świeżym powietrzu
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/golubovy
Tomasz Karkuć

17.07.2017 07:14, aktual.: 09.03.2022 11:04

Drony to innowacyjne urządzenia, których popularność stale rośnie, a cena w związku z tym spada. Już za mniej niż 200 zł możemy kupić drona, który w wolnym czasie posłuży nam jako fantastyczna rozrywka.

Dron Coolerstuff

Dron Coolerstuff może latać przez 6 minut
Dron Coolerstuff może latać przez 6 minut© jula.pl

Urządzenie marki Coolerstuff to tani dron do 200 zł, który charakteryzuje się bardzo niewielkimi rozmiarami: 7,5 x 7,5 x 2,3 cm. W zasadzie jest to kwadrokopter (lub quadrocopter), czyli rodzaj drona wyposażony w cztery śmigła.

Kwadrokopter marki Coolerstuff to świetne urządzenie do nauki latania, przeznaczone dla osób zaczynających swoją przygodę z dronami. Dron Coolerstuff charakteryzuje się czasem pracy wynoszącym 6 minut. Urządzenie może być obsługiwane w promieniu 25 metrów od pilota. Jest to w zupełności wystarczający zasięg, gdyż biorąc pod uwagę mikroskopijne rozmiary tego drona, z dalszej odległości moglibyśmy go po prostu nie dostrzec.

Dron Acme Zoopa Q Zepto 55

Kwadrokopter marki Acme waży tylko 8 g
Kwadrokopter marki Acme waży tylko 8 g© acmeonline.de

Model Zoopa Q Zepto 55 od firmy Acme to dron z wbudowanym akumulatorem i pojemnością 100 mAh. Jest to najmniejszy dron do 200 zł w tym zestawieniu, którego głębokość i szerokość wynoszą zaledwie 5 cm, a wysokość – 2,5 cm. Jest to zatem dron, który może latać nawet po domu, w mniejszych pomieszczeniach. Ponadto kwadrokopter marki Acme waży tylko 8 g, dlatego latając nim na ograniczonej przestrzeni nie musimy się martwić, że dron wyrządzi duże szkody. Jak na tak niewielkie urządzenie, dron Acme Zoopa Q Zepto 55 posiada stosunkowo długi czas pracy na baterii, który wynosi 9 minut.

Dron Overmax X-Bee 2.3

Kwadrokopter Overmax posiada w zestawie 3 baterie
Kwadrokopter Overmax posiada w zestawie 3 baterie© zadowolenie.pl

Kwadrokopter Overmax X-Bee 2.3 został zaprojektowany w taki sposób, że wyglądem przypomina pszczołę. Jest to dron do 200 zł z osłoną, która powinna sprawić, że dłużej będziemy cieszyć się dobrą pracą tego urządzenia.

Najistotniejszą cechą, która wyróżnia drona Overmax X-Bee 2.3 spośród innych urządzeń, jest możliwość jazdy po płaskiej powierzchni. Oznacza to, że kwadrokopter firmy Overmax działa podobnie jak zdalnie sterowany samochód. Kwadrokopter Overmax posiada w zestawie aż 3 baterie, z których każda gwarantuje 10 minut nieprzerwanej pracy urządzenia – łącznie możemy go więc używać przez 30 minut.

Dron Acme Zoopa Q Roonin 155

Zoopa Q Roonin 155 to kwadrokopter z dużym zasięgiem, który wynosi 60 m
Zoopa Q Roonin 155 to kwadrokopter z dużym zasięgiem, który wynosi 60 m© acmeonline.de

Zoopa Q Roonin 155 to kolejny kwadrokopter firmy Acme w tym zestawieniu. Jest to dron do 200 zł o dużym zasięgu, który wynosi 60 m. Jego wymiary i waga nie są tak nieznaczne jak w przypadku modelu Zoopa Q Zepto 55, jednak w zamian za to dostajemy drona z baterią o ponad trzykrotnie większej pojemności (350 mAh).

Ponadto drona marki Acme można przestawić na tryb dla zaawansowanych, który umożliwi robienie nim pętli i koziołków. Jaskrawe, pomarańczowe wstawki na obudowie drona sprawiają, że będzie on łatwo dostrzegalny nawet z dużych odległości i nie powinien nikomu zrobić krzywdy.

Dron Forever Pixel

Forever Pixel posiada wbudowaną kamerę 0,3 Mpix
Forever Pixel posiada wbudowaną kamerę 0,3 Mpix© forever.eu

Jeśli szukamy drona do 200 zł z kamerą, wybierzmy model Forever Pixel. Jest to idealny kwadrokopter dla osób, które dopiero zaczęły interesować się tymi urządzeniami i zależy im przede wszystkim na filmowaniu i robieniu zdjęć. Forever Pixel posiada kamerę 0,3 Mpix o maksymalnej rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Zasięg pracy drona wynoszący 80 metrów powinien pozwolić na robienie ciekawych ujęć nawet z dużej wysokości.

Kupując drona Forever Pixel, otrzymamy w zestawie także 4 zapasowe śmigła, zasilacz oraz kontroler.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)