Drony do 300 zł

Drony do 300 zł

Za mniej niż 300 zł możemy kupić drona z kamerą, którą sfilmujemy świat z góry
Za mniej niż 300 zł możemy kupić drona z kamerą, którą sfilmujemy świat z góry
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Fonrimso
Tomasz Karkuć
24.06.2017 10:57, aktualizacja: 09.03.2022 11:06

W cenie poniżej 300 zł dominują kwadrokoptery, czyli drony z czterema śmigłami. Niektóre modele tego rodzaju dronów wyposażone są w dosyć pojemną baterię, a dodatkowo w kamerę.

Dron Overmax X-Bee 2.0 Basic

Dron Overmax X-Bee 2.0 Basic wyróżnia się funkcją Back Home
Dron Overmax X-Bee 2.0 Basic wyróżnia się funkcją Back Home© zadowolenie.pl

Model Overmax X-Bee 2.0 Basic to dron z baterią o pojemności 450 mAh, która gwarantuje pracę tego urządzenia przez 6 minut. Ze względu na 4 zamontowane w nim śmigła, dron marki Overmax można określić jako kwadrokopter (quadrocopter).

Co ciekawe w dronie zamontowane są także specjalne osłony na śmigła. Jednak nawet jeśli uszkodzimy któreś ze śmigieł, będziemy mogli je wymienić ze względu na zapasowe części znajdujące się w zestawie z dronem Overmax X-Bee 2.0 Basic. W dodatku ten model od firmy Overmax jest dronem z funkcją Back Home, dzięki której urządzenie będzie w stanie samodzielnie wrócić do pilota.

Dron Ansmann X-Drone XL RtF

Ansmann X-Drone XL RtF posiada stabilizator lotu
Ansmann X-Drone XL RtF posiada stabilizator lotu© zadowolenie.pl

Ansmann X-Drone XL RtF to dron do 300 zł ze stabilizatorem lotu, który składa się z 6 osi i zapewnia lepszą pracę urządzenia. Bateria drona marki Ansmann pozwala działać temu urządzeniu nieprzerwanie przez 8 minut. Ponadto kwadrokopter może funkcjonować w trzech trybach dostosowanych do poziomu zaawansowania użytkownika, co z pewnością ułatwi jego obsługę osobom początkującym. Waga drona Ansmann X-Drone XL RtF wynosi 117 gramów, a w zestawie oprócz kwadrokoptera otrzymamy także pilota, kabel USB, akumulator i 4 zapasowe śmigła.

Dron Helicute Hoverdrone

Dron Helicute Hoverdrone może latać przez 12 minut
Dron Helicute Hoverdrone może latać przez 12 minut© mycenter.pl

Helicute Hoverdrone to dron poniżej 300 zł z wbudowaną kamerą wideo 0,3 Mpix i rozdzielczością 640 x 480 piskeli. Ponadto urządzenie marki Helicute posiada całkiem pojemną, jak na drona do 300 zł, kartę pamięci (4 GB). Warto zaznaczyć, że jest to jedyny w tym zestawieniu heksakopter, czyli dron z 6 śmigłami. Ogromną zaletą tego urządzenia jest czas pracy – dron Helicute Hoverdrone może latać przez 12 minut, a to dzięki baterii o pojemności 600 mAh. Zasięg działania drona od firmy Helicute wynosi 150 m.

Dron Coolerstuff

Dron marki Coolerstuff ma kamerę HD o rozdzielczości 2 Mpix
Dron marki Coolerstuff ma kamerę HD o rozdzielczości 2 Mpix© jula.pl

Dron marki Coolerstuff wyróżnia się zainstalowaną kamerą HD o rozdzielczości 2 Mpix z obiektywem szerokokątnym. Jest to jeden z najlepszych dronów do 300 zł, który został ponadto wyposażony w 6-osiowy żyroskop. Żyroskop w dronie Coolerstuff sprawia, że dron jest bardziej stabilny na wietrze i łatwiej można nim sterować. Z kolei dzięki funkcji Return Home kwadrokopter od Coolerstuff jest w stanie wrócić do nadajnika bez sterowania urządzeniem.

Ciekawa w tym dronie jest także funkcja Headless, która sprawia, że to drążek w nadajniku wyznacza kierunek poruszania się urządzenia, niezależnie od tego, gdzie w danej chwili znajduje się przednia, a gdzie tylna część drona.

Dron Overmax X-Bee 3.1

Overmax X-Bee 3.1 jest dronem o zasięgu 100 metrów
Overmax X-Bee 3.1 jest dronem o zasięgu 100 metrów© zadowolenie.pl

Overmax X-Bee 3.1 jest dronem do 300 zł o dużym zasięgu (100 metrów) wyposażonym w 3 baterie. Pojemność każdej z baterii wynosi 750 mAh, co oznacza, że dron marki Overmax może latać non stop przez nawet 40 minut.

Kwadrokopter Overmax X-Bee 3.1 został też wyposażony w uchwyt na smartfon. Jest to dron z wbudowaną kamerą Wi-Fi, która pozwala na nagrywanie filmów bezpośrednio na naszym smartfonie. Model X-Bee 3.1 sprzedawany jest z bogatym wyposażeniem, na które składają się 2 kable USB, śrubokręt, 2 zestawy zapasowych śmigieł i pilot.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)